ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Bilim Sanat Merkezimizden Sağlık Çalışanlarımız İçin Yüz Koruma Siperi...

Elazığ Bilim Sanat Merkezimizden Sağlık Çalışanlarımız İçin Yüz Koruma Siperi...

Covid-19 olarak bilinen Yeni Tip Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarımız için müdürlüğümüze bağlı Elazığ Bilim Sanat Merkezi tarafından 3-D yazıcı desteği ile yüz koruyucu siper üretimine başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatı sonucunda Türkiye genelinde tüm Bilim Sanat Merkezlerinde sağlık çalışanlarımız için yüz koruyucu siper yapılması talimatının ardından, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Elazığ Bilim Sanat Merkezi yöneticileri ile görüşerek çalışmalara başlanmasını istedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK;

"Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un talimatı ile yaşadığımız zor süreçte büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımız için Yüz Koruyucu Siper imalatına Bilim Sanat Merkezimizde başlamış bulunuyoruz.

Sağlık çalışanlarımız için Bilim Sanat Merkezimizde 3-D yazıcı desteğiyle üretilen yüz koruyucu siperler hiçbir ücret alınmadan ihtiyacı olan hastanelerimize tarafımızdan teslim edilecektir.

Türkiye genelinde aylık 20 bin yüz koruyucu siperin Bilim Sanat Merkezlerince hazırlanarak sağlık çalışanlarımıza ulaştırılması hedeflenmiştir. Bizler de Elazığ olarak bize düşen kısmını Bilim Sanat Merkezimizdeki meslektaşlarımızın da özverisi ve gayretiyle yerine getireceğiz.

Ben başta Bilim Sanat Merkezi müdürümüz Zülfü Yapıcı olmak üzere, gönüllü olarak bu işte yer alan tüm mesai arkadaşlarımı kutluyorum" dedi.

26-03-202026-03-202026-03-202026-03-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.