ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Bilim Sanat Merkezinin Altın Çocuklarını Kutluyoruz.

Elazığ Bilim Sanat Merkezinin Altın Çocuklarını Kutluyoruz.

 

Girdikleri birçok yarışmada Türkiye çapında başarılı sonuçlar elde eden Elazığ Bilim Sanat Merkezi’nin başarılı öğrencileri müdürlüğümüzü ziyaret ederek başarılarını İl Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ile paylaştılar. 

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliğinin birlikte düzenlediği "Bir Düşün Sen"  Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışmasına 4 kategoriden 5 eserle katılarak Türkiye genelinde Final sergisinde en çok eserle temsil edilen kurum olan BİLSEM öğrencileri deyim yerindeyse tüm birincilikleri toplayarak ilimize döndüler. 

Milli Otomobil kategorisinde Yusuf Enes KARAHAN“ SUMOBİL” İsimli tasarımı ile Türkiye Birincisi, 

 Milli Hava Ulaşım aracı kategorisinde Hüseyin KARAKAYA“ GÖKDOĞAN”  İsimli tasarımı ile Türkiye Birincisi, 

 Milli Raylı Ulaşım Aracı kategorisinde Elif Esra TURAK“ TAYRRAY” adlı eserlerle Türkiye Birincisi, 

Milli Deniz Ulaşım aracı kategorisinde İkra Elif BOY “GÜNE BAKAN “  adlı tasarımıyla Türkiye Birincisi, 

Emirhan AKBULUT“OKYUNUS” isimli tasarımı ile Türkiye İkincisi olmuşlardı. 

Yine Türkiye Kas Hastalıkları Derneğinin Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle düzenlediği "Engelsiz Bir Yaşam İçin Benim Fikrim Adlı " bu yıl üçüncüsü düzenlenen resim yarışmasında öğrencimiz Dide ATİK  dünyaca tanınan 12 ressamımızın değerlendirmesi sonucunda Türkiye Birincisi olmuş, 

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” resim yarışmasında ilkokul kategorisinde öğrencimiz Deniz DİLKARAOĞLU Türkiye İkincisi, 

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Çorum Belediyesinin katkıları ile düzenlediği bu yıl ki konusu "Centilmenlik ve Diğergamlık" olan geleneksel resim yarışmasında öğrencimiz Serra BOSTAN  Türkiye ikincisi olmuştu. 

Elde ettikleri başarılarla gurur kaynağımız olan öğrencilerimiz Bilim Sanat Merkezi Zafer ŞAŞTIM ve öğretmenlerinin eşliğinde Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret ederek başarılarını ve mutluluklarını paylaştılar. 

Müdür GÜRTÜRK öğrencileri kabulünde yaptığı konuşmada; 

“Sizleri ağırlamaktan, birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Elde ettiğiniz başarılarla hem ailelerinizin, hem öğretmenlerinizin hem de bizlerin gurur kaynağı oldunuz. Ben hepinizi teker teker kutluyor o pak alınlarınızdan öpüyorum.

             Azminizi ve başarmaya olan inancınızı sakın yitirmeyin. Çünkü daha önünüzde uzun bir hayat var. Bizim de sizlerden daha çok beklentilerimiz var dedi. 

Müdür GÜRTÜRK öğrencileri kabulünün ardından çocuklarımızı çeşitli hediyelerle ödüllendirerek toplu fotoğraf çektirdi.

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.