ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyamıza Muhtarlarımızdan Destek Geldi

Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyamıza Muhtarlarımızdan Destek Geldi

 

Elazığ Valiliğinin himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyasına bir destek de mahalle muhtarlarımızdan geldi. 

Muhtarlar Derneğinde düzenlenen programa Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan ATLAN ile mahalle muhtarları katıldılar. 

            Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan ATLAN başlatılmış olan bu güzel kampanyadan dolayı Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’e ve ekibine teşekkür ediyoruz. Elazığ Muhtarlar Derneği olarak bu kampanyaya sonuna kadar destek vereceğiz dedi. 

Okuma alışkanlığının düşük seviyelerde olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Biz bunu bir davranış biçimine dönüştürmek ve alışkanlık haline getirmek için kitap okuma projemizi 24 Kasım 2017 tarihinde başlatmıştık. İlk hedefimiz 2020, ikinci 3 yıllık planımız da 2023 olacak. Bu proje Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında yürütülüyor. Cuma günü valimizin Twitter da başlatmış olduğu #ElazığOkuyor hashtagi ile Türkiye gündemine oturduk. Bu sayede birçok yayın evlerinden, iş adamlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan bize çok büyük destekler geldi” dedi. 

“Elazığ Her Yerde Okuyor” projesinin çok önemli bir kampanya olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise; 

 “Valimizin başlattığı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve bizlerin de destek verdiği, her alanda okumaya teşvik ettiğimiz önemli bir kampanyadır. Elazığ, yaşam kültürü olarak okumayı bilen, seven, okuryazarlığın bol olduğu bir ildir. Bizim yazarlarımız, şairlerimiz, makale, şiir ve kitap yazarlarımız, gerçekten çok çok fazla. Değerli büyüklerimizden Hafız Abdullah Nazırlı hocamızı ziyaret etmiştim. Yanında bir kitap, önünde bir mercek ve o mercekle kitap okumaya devam ediyor. 99 yaşında olan Hafız Abdullah hocamız esasında hepimize en bariz bir örnektir” diye konuştu.

05-02-201805-02-201805-02-201805-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.