ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyası Kapsamında Hazırlanan Kütüphane ve Okuma Sınıfının Açılışını Gerçekleştirdik.

Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyası Kapsamında Hazırlanan Kütüphane ve Okuma Sınıfının Açılışını Gerçekleştirdik.

 

Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyası kapsamında TOBB İlkokulu ve Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde hazırlanan kütüphane ve İngilizce Okuma Salonunun açılışı gerçekleştirildi. 

Açılışa Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Ulufer, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldılar. 

Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesinin üçüncü haftasında olduğunu belirterek, projenin okullarda büyük destek gördüğünü söyledi. Gürtürk, il genelinde projenin kısa, orta ve uzun vadede devam edeceğini kaydetti. 

Projemiz Türkiye’ye Örnek Olacak 

“Projemiz okullarımızda çok güzel gidiyor. Özellikle öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımız çok güzel bir kütüphane hazırlamışlar. Yüreklerine, ellerine sağlık. “Yaratan rabbinin adıyla oku” biz de ilk emri “Oku” olan bir dinin mensubuplarıyız. Bugün burada bunun uygulamasını gördük. Proje, kısa vadede 2019, orta vadede 2023 ve ilerisi de açık olarak devam ediyor.  Tüm ilimizde, ilçelerimizle, beldelerimizle birlikte okumalarımız devam ediyor. İnşallah Türkiye’ye örnek olacak güzel bir projenin temelini attık. 

Ben emeği geçen idarecilerimizi ve öğretmen arkadaşlarımızı bir kez daha kutluyor, farkındalıklarını göstermeye devam etmelerini diliyorum” dedi. 

Kütüphanenin iç dizaynını yapan okulun Türkçe Öğretmeni Seda Ateş, öğrencilere farklı alanlarda kitap okutmak istediklerini belirtti. Ateş yaptığı açıklamada “Öğretmenlerin ders anlatmadan önceki görevi öğrencilerin eksiklerini tamamlamak. Ben hep bu felsefe ile öğretmenlik yaptım. Öğrencilerime kitap okuyun, kitabınız var mı dediğimde kitabımız yok demelerine kayıtsız kalamadım. Böyle bir kütüphane oluşturma fikri oluştu. Bunun için 2 aydır uğraşıyorum. Elazığ Her Yerde Okuyor projesinden dolayı da çalışmalarımızı kitap alma imkânları olsun diye biraz hızlandırdık. Öğrencilerimizin kitap ile dostluğuna bir katkımız olduysa ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.