ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyasına DSİ Spor Altyapı futbol Takımı da Katıldı.

Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyasına DSİ Spor Altyapı futbol Takımı da Katıldı.

 

Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyasına ilgi artarak devam ediyor.

 

Okumanın bir kültür haline dönüştürülmesinden hareketle başlatılan ve okuma bilincini toplumumuzun her katmanına yaygınlaştırmayı amaçlayan kampanya kapsamında Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürlüğü Futbol Takımı Altyapı oyuncularının talepleri üzerine müdürlüğümüz tarafından genç sporculara kitap dağırtıldı. 

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa Bölge Müdürü İlker ASLAN, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Bölge Müdür Yardımcısı ve Futbol Şubesi Başkanı Dr. Ercan GERÇEK, Şube Müdürü Metin ÖZGEN, DSİ Futbol Takımı Altyapı Antrenörü Murat DEMİRCAN ve genç sporcular katıldılar. 

Altyapı Antrenörü Murat DEMİRCAN’ın sosyal medya hesabı üzerinden müdürlüğümüze attığı mesaj ile kampanyaya sporcuları ile birlikte katılmak istediğini belirtmesi üzerine, talebi müdürlüğümüzce memnuniyetle karşılanmıştı. 

Bugün gerçekleştirilen programda DSİ Bölge Müdürü İlker ASLAN ve Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK birlikte yaptıkları basın açıklamasında okumanın önemine vurgu yaparak, nitelikli ve kaliteli sporcuların yetişmesinde eğitimin önemine değindiler. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” sözüne atıf yaparak; 

“Zeka okumakla ve eğitimle gelişir ve olgunlaşır. Bize genç sporcularımızdan böyle bir talep gelince çok sevindik ve kampanyamızın toplumumunuz her katmanına yayılmaya başladığını a görmüş olduk. Bugün burada bulunan sporcu gençlerimizin hepsi ayrıca birer öğrenci. Biz akademik başarının yanında öğrencilerimizin sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerde de yer almalarını memnuniyetle izliyoruz. 

Gençlerden isteğimiz kitapları boş zamanlarında okumasınlar. Çünkü kitap okunan zaman boş zaman değildir. Kitap okuma da boş zaman işi değildir. Kitap okumayı bir kültür, bir davranış biçimi haline getirmemiz gerekiyor. Kitap okumak için özel bir zaman diliminiz olsun, onun haricinde de bulduğunuz her fırsatta kitap okumayı alışkanlık haline getirin” dedi. 

Program genç sporculara kitap dağıtılması ile son buldu.

01-02-201801-02-201801-02-201801-02-201801-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.