ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Her Yerde Okuyor Projesi kapsamında düzenlenen "Bana Okumanın Öyküsünü Anlat" isimli kısa hikaye yarışmasının ödül töreni gerçekleşti.

Elazığ Her Yerde Okuyor Projesi kapsamında düzenlenen

 

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öykü yarışmasına katılan ve dereceye giren okullarımızın öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Program "Okumak Özgürlüktür" sloganı ile 2017 yılında başlatılan ve halen devam eden Elazığ Her Yerde Okuyor projesini anlatan bir sinevizyon gösterisi ile başladı.

            Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Cemil Çiftçi konuşmasında okumanın öneminden ve okumanın yazı yazmakta olan etkisinden bahsederek Elazığ Her Yerde Okuyor Projesinde bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bana Okumanın Öyküsünü Anlat isimli yarışmanın çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeleri için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Çiftçi, yarışmada görevli olan jüri üyelerine, öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini sundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise konuşmasında Elazığ Her Yerde Okuyor projesi ile birlikte değişen okuma oranlarına değinerek;

Bu projeye başlarken amacımız hem çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak, hem de okumayı bir bilinç ve davranış biçimine dönüştürmekti. Gelinen süreçte proje bu amacına ulaşmanın yanında kendi içinde çeşitli şekillerde bir ağacın dalları gibi büyüyerek farklı güzelliklerin de kaynağına dönüştü.

 

Projemizin başlamasının ardından zaman içinde birçok okulumuz proje kütüphaneleri ve yeni okuma alanları oluşturdu. Onlarca yeni kütüphanenin kurulmasına ilham veren Elazığ Her Yerde Okuyor projesi sadece okullarımıza değil öğretmen ve öğrencilerimize de ilham oldu.

Bu süreç içerisinde kendi kitaplarını yazan çocuklarımız, projemizin alt başlığında yeni projeler üreten öğretmenlerimiz oldu.

İlimizde bulunan tüm özel ve resmi ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin okuma alışkanlıklarını artırmak, okudukları kitapları hikâyeleştirmelerine fırsat tanımak, örnek çalışmaları paylaşmak ve yaygınlaştırma amacıyla düzenlediğimiz yarışmada 41 çalışma değerlendirilmiştir. Ben yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve destek veren tüm idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Bana Okumanın Öyküsünü Anlat hikaye yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ve okullarımız ise şunlar;

 

Ortaokul düzeyinde:

 Birinci olan Vali Tevfik Gür Ortaokulu öğrencisi Hasan Baran Erçel,

İkinci olan Baskil Necati Çetinkaya Ortaokulu öğrencisi Songül Erbey,

Üçüncü olan Palu Ortaokulu öğrencisi Elif Demir

 Lise düzeyinde:

Birinci olan Çubukbey Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Atlı,

İkinci olan Kovancılar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Meryem Buğday,

Üçüncü olan Palu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Eda Saylan isimli öğrencilerimiz ödüllerini  İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya ve Baskil Milli Eğitim Müdürü Oktay Karayol'dan aldılar.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ayrıca katılım belgeleri eğitim yöneticileri tarafından takdim edildi.

 Program, e-Twinning çalışmalarını başarı ile yürüten Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmenlerimize belgelerinin takdimi ile son buldu.

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.