ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Her Yerde Okuyor Projesinin İlk Meyvesi Öğrencimizin Yazdığı Kitap Oldu.

Elazığ Her Yerde Okuyor Projesinin İlk Meyvesi Öğrencimizin Yazdığı Kitap Oldu.

 

24 Kasım 2017 tarihinde başlayan ve yapılan çeşitli etkinliklerle geniş bir kitleye ulaşan “Elazığ Her Yerde Okuyor” projemiz ilk meyvesini de verdi. 

Çocuklarımıza okuma kültürü kazandırmak, sosyal hayatın devam ettiği her ortamda insanlarımızı kitaplarla buluşturmak, gibi çeşitli hedeflerle başlatılan kampanyamızın en güzel sonucu bir öğrencimizin okuduklarından ilham alarak kitap yazması oldu. 

Hilalkent Ortaokulu 4. Sınıf öğrencimiz Ahmet Aras Ormanoğlu “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesi ile birlikte okuma alışkanlığı kazandığını bu alışkanlığın büyüyerek devam ettiğini ve en sonunda neden ben de yazmıyorum dediğini ifade etti. 

Öğretmen olan anne ve babası ile birlikte İl Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret eden ve kendi yazdığı 3007 adlı kitabı armağan eden Ahmet Aras’ın ziyaretinin mutluluk verici olduğunu ifade eden GÜRTÜRK; 

Ebru ve Ahmet Ormanoğlu öğretmenlerimizin sevimli oğlu, bizim de kıymetli öğrencimiz henüz 4. Sınıftayken kendi yazdığı kitabı bize hediye etmek için gelmiş. Biz bu kampanyaya başlarken çocuklarımıza kitap sevgisini kazandırmayı, okumayı sevdirmeyi amaçlamıştık. Şimdi görüyoruz ki bu kampanya amacına fazlasıyla ulaşarak okuma sevgisinin yanında yazma sevgisini de kazandırmış. 

Ben Ahmet Arası ve kendisini bu işe teşvik eden kıymetli anne ve babasını kutluyorum. Ayrıca Ahmet Aras bu kitabın gelirini de LÖSEV’e bağışlayacakmış. Ben kendisini bu güzel düşüncesinden dolayı da kutluyorum. Sevgili öğrencimizin yazdığı kitabın ilkini de ben destek olmak amacıyla satın alıyorum dedi. 

Müdür GÜRTÜRK daha sonra öğrencimiz ve ailesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

30-05-201830-05-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.