ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Millî Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Arası Bölge Sergisinde Proje Sayısını 27'ye Çıkardı

Elazığ Millî Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Arası Bölge Sergisinde  Proje Sayısını 27'ye Çıkardı

Gençlerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla düzenlenen ve her yıl yapılan TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Proje Bölge Sergisine Elazığ bu yıl 27 proje ile katılıyor.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk 2020 yılında 15 proje ile katıldığımız bölge sergisine bu yıl proje sayısını iki kata yakın arttırarak 27 proje ile gidiyor olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Gürtürk açıklamasında;

"Bu yarışmanın temel amacı, genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamaktır. Bir problemin tanımlanmasından, çözümüne kadar aşılması gereken ve belirli prensipler ile yürütülen tüm süreç, akademik ortamlarda Araştırma Projesi olarak tanımlanmaktadır. Problemin tanımlanmasında, kullanılacak materyallerde ve gerçekleştirilecek çözüm yöntemleri noktasında "özgün fikir" sahibi olan öğrenciler danışman öğretmenleri gözetiminde özgün fikirlerini araştırma projesine dönüştürmektedirler.

2020 yılında 15 proje ile katıldığımız bölge sergisine bu yıl öğretmen ve öğrencilerimiz gayretleri sayesinde 27 proje ile katılıyoruz.

Cemil Meriç Fen Lisesi, Ahmet Kabaklı Fen Lisesi ve Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi, Elazığ Lisesi, Şehit Eyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Bahçeşehir, Özel Yöntemim ve Özel Bilgem Lisesi 1'er projeyle

Kaya Karakaya Fen Lisesi ve Keban Çok Programlı Anadolu Lisesi 2'şer Proje ile

Elazığ Anadolu Lisesi 4, Elazığ Bilim Sanat Merkezimiz ise 9 proje ile ilimizi bölge sergisinde temsil edeceklerdir.

Ben yaptıkları değerli çalışmalarla bölge Sergisine katılmaya hak kazanan tüm öğretmen, idareci ve öğrencilerimizi kutluyor, bölge sergisinden güzel sonuçlarla döneceklerine inanıyorum dedi".

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.