ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU 100. Yıl MTAL ve Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübünü Ziyaret Etti.

Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ile birlikte Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Derneğini ziyaret ederek SODES projesi kapsamında gerçekleştirilen “Annelerin Gururu Memleketin Huzuru” Projesi hakkında bilgi aldı.
Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU 100. Yıl MTAL ve Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübünü Ziyaret Etti.

               Vali ZORLUOĞLU 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu binasında faaliyet gösteren Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Derneğini ziyaret ederek kulübün gerçekleştirdiği sportif faaliyetler ve SODES projesi kapsamında gerçekleştirilen “Annelerin Gururu Memleketin Huzuru” Projesi hakkında bilgi aldı, hentbol branşında eğitim alan kız öğrencilerle sohbet etti. 

 Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Derneğinin SODES projesi kapsamında gerçekleştirdiği birimleri gezen ve “Annelerin Gururu Memleketin Huzuru” Projesi hakkında bilgi alan Vali ZORLUOĞLU, daha sonra proje kapsamında hentbol eğitimi alan öğrencileri ziyaret ederek sohbet etti ve hentbol oynadı.

              Yürütülen proje hakkında açıklama yapan Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Bayraktar, hentbol takımlarının deplasmanlı ikinci ligde mücadele ettiğini, sportif eğitim alan çocukların büyük kısmının dejavantajlı kesimlerden olduğunu bu sebeple toplumsal boyutu olan bir proje olduğunu ifade etti. 

Proje kapsamında yürütülen faaliyetleri çok beğendiğini ifade eden Vali ZORLUOĞLU; 

 “Bugün ilk kez bu mekâna geldim. “Annelerin Gururu Memleketin Huzuru” Projesi SODES kapsamında valiliğimizce desteklenmektedir. Memnuniyetle gördük ki küçük paralarla büyük işler yapılmıştır. Salon, yapılan bu desteklerle çok nezih bir mekân haline getirilmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yüzden fazla çocuğumuz burada sportif beceriler kazandırılmak suretiyle hem kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılmakta hem de sporcu kimliği kazandırılmaktadır. Çocuklar projede yer aldıkları için çok keyifliler. Dernek yöneticilerinden 2016 SODES projesine de yeniden başvurmalarını istiyoruz. Bu neşeli, keyifli ortamı sağlayarak öğrencilerimize bu ortamı sağlayarak destek olan hocalarımıza teşekkür ediyoruz”dedi. 

Ziyarette daha sonra Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Bayraktar tarafından Vali ZORLUOĞLU’na bir forma takdim edildi.

13-02-201613-02-2016

13-02-201613-02-2016

13-02-2016

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.