ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ’ın TÜBİTAK Projelerindeki Büyük Başarısı

Elazığ’ın TÜBİTAK Projelerindeki Büyük Başarısı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında bu yıl Türkiye genelinde 13.541 okul tarafından proje başvurusu gerçekleştirildi. TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda sadece 4.478 çalışma destek almaya hak kazandı.

Elazığ’da ise başvurusu yapılan 69 projeden 41’i sergi açmaya haz kazanarak büyük bir başarı sağladı. TÜBİTAK 4006 kapsamında illerin desteklenme oranı Türkiye ortalaması % 34,55 iken Elazığ’da bu oran % 59.42’ye ulaştı.

Başvuruda bulunan projelerinin büyük kısmı onaylanan ilimizin bu başarısı eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmalar ile artarak devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK;

“2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Elazığ olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Öğrenci odaklı eğitim anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarımız öğrenci başarılarımızı arttırmaya yönelik olarak devam ediyor. Biz biliyoruz ki Türkiye’nin geleceği mutlu ve geleceğe güvenle bakan çocukların zihinlerinde ve yüreklerinde şekillenecektir. Ben yaptıkları değerli çalışmalarla ilimize bu mutluluğu yaşatan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimi bir kez daha kutluyorum.

Türkiye’nin geleceği ancak ve ancak milli ve yerli teknolojinin gelişmesi ve kullanılması ile mümkün olacaktır. TÜBİTAK bu açıdan çocuklarımıza kendilerini yetiştirmeleri için önemli fırsatlar ve imkanlar sunuyor. 4006 Bilim Fuarlarında çocuklarımız zihinlerindekini uygulamaya koyabilme imkanı buluyor. Türkiye ortalamasının yaklaşık 16 puan üzerinde olmamız bu işi ne kadar ciddiye aldığımızın bir göstergesidir” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.