ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ELFED´den Öğrencilere Yardım...

 Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından Elazığ’da çeşitli okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı ve kaban yardımı yapıldı.  
ELFED´den Öğrencilere Yardım...

              İstanbul Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen üç ilkokul, bir ortaokul ve bir yatılı bölge ortaokulunda eğitim gören ihtiyaç sahibi 272 öğrenciye bot ve kaban yardımı yapıldı. ELFED ayrıca ihtiyaç halinde dağıtılması için Milli Eğitim Müdürlüğüne 200 adet kaban gönderdi.  

               Elazığ Valiliğinde ELFED’in yardımları düzenlenen bir programla okulların idarecilerine teslim edildi.
Programa Vali Murat Zorluoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, ELFED Başkanı Faik İçmeli ve ELFED üyeleri katıldı.  

Yardımlar hakkında bir değerlendirmede bulunan ELFED Başkanı Faik İçmeli, Elazığ’da beş okulda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere İstanbul’dan hayırseverlerin katkıları ile bot ve mont getirdiklerini kaydederek, ELFED’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Elazığ’a katkı sağladığını, Hazar İlkokuluna da bir kütüphane kazandırdıklarını söyledi.
          ELFED ile önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Zorluoğlu ise, “ELFED yöneticileri istanbul’da Elazığ’ı en iyi şekilde temsil etme ve Elazığ’a en fazla katkıyı sağlama noktasında önemli çaba göstermekteler.

         ELFED yöneticileri bugün birkaç önemli çalışma için buradalar. Önce Maden ilçesi Hazar İlkokuluna bir kütüphane kazandırdılar. Kütüphaneye 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir’in de adı verildi. Bu kütüphaneye kitap bağışında da bulundular. Beraberlerinde İstanbul’daki hayırseverlerden temin ettikleri giyim malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere Elazığ’a getirdiler. Biz de bu yardımları okul müdürlerimize teslim edeceğiz. Her fırsatta Elazığ’a katkı sağlamayı hedef edinmiş ELFED yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

23-12-201623-12-201623-12-201623-12-2016

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.