ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fırat Eğitim Bölgesi Müdürler Toplantısı Gazi MTAL´de Gerçekleştirildi.

Fırat Eğitim Bölgesi Müdürler Toplantısı Gazi MTAL´de Gerçekleştirildi.

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı başı itibari ile okullarımızdaki yönetici, öğretmen ve personel ihtiyaçlarını ve mevcut durumu tespit etmek, eğitim ve öğretim hizmetlerinin daha sağlıklı yürüyebilmesi amacıyla eğitim yöneticilerinin öneri ve talepleri ile yıl boyunca okullarımızda TEOG, YGS ve LYS gibi sınavlar için yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla 06-10 Mart 2017 tarihleri arasında ilimizde bulunan okul müdürleri ile bir dizi toplantı gerçekleştirilecek. 

Bu toplantılardan ikincisi 07 Mart Salı günü saat 09.30’da Fırat Eğitim Bölgesinde bulunan okullarımızın müdürlerinin katılımı ile Fırat Eğitim Bölgesi Koordinatör Okul Müdürlüğü olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki ULUFER, Şube Müdürleri ve Fırat Eğitim Bölgesinde bulunan 27 okul müdürü katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda okul müdürlerinin öneri, görüş ve talepleri ilgili Şube Müdürlerince not alındı. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ konuşmasında bu toplantıların bir hafta boyunca süreceğini ifade ederek; 

“Elazığ eğitim ve öğretim alanında başarı seviyesini her geçen yıl bir önceki yıla göre büyük bir ivmeyle arttırmaktadır. Yakaladığımız bu başarı ivmesini daha üst noktalara taşımak için okullarımız ile koordinasyonun ve işbirliğinin arttırılmasının önemini biliyoruz. 

Bugünden itibaren bir hafta boyunca her gün bir eğitim bölgemizde bu toplantıları gerçekleştirerek il merkezinde bulunan tüm okullarımızın yöneticileri ile bir araya geleceğiz. 

Bu toplantılarda okul müdürlerimizin öneri, görüş ve taleplerini alarak bunları değerlendirecek, ihtiyaçların giderilmesi için ilgili müdür Yardımcısı veya Şube Müdürlerimize talimatlarımızı vereceğiz. 

Değerli Eğitim Yönetici arkadaşlarım; 

Başarı bireysel çalışmaktan ziyade takım çalışmasının sonucunda gerçekleşir. Burada bulunan tüm arkadaşlarımızın amacı öğrencilerimizin dolayısıyla da okullarımızın başarısını yükseltmek için yeni görüş ve öneriler ortaya koyarak varsa mevcut sorunları çözmek için gerekli adımları atmaktır. 

Bu ülkeye hizmet etmenin yolu, devletimizin bize vermiş olduğu görevi en iyi şekilde layıkıyla yapmakla olur. Bizler sadece birer devlet memuru değil aynı zamanda birer eğitimciyiz. Eğitimin ülkemizin kalkınmasında en büyük rolü oynadığını, yetiştireceğimiz çocukların yıllar içinde ülkenin geleceğinde söz sahibi olacaklarını bilerek işimize dört elle sarılmalı, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin çabası içerisinde olmalıyız. 

Yapacağımız bu istişare toplantılarına bu yüzden büyük önem veriyoruz. Sizlerin görüş ve önerilerinin bizim için değerli olduğunu bilmenizi istiyoruz. Bu toplantıya katılan müdür yardımcısı ve şube müdürlerimiz ayrıca sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı da not alacaklardır. Emin olun bu istek ve ihtiyaçlarınızı imkânlarımızı zorlayarak yerine getirmeye gayret göstereceğiz. 

            İlimizde hafta boyunca tüm eğitim bölgelerimizde bu toplantılarımızı sürdürerek gerekli notları alacağız ve daha sonra yine arkadaşlarımızın hazırlayacağı bir takvim çerçevesinde bir kez daha bir araya gelerek aldığımız mesafeyi yine sizlerle değerlendireceğiz” dedi. 

            İl Müdürü BAĞLITAŞ’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan okul müdürleri tek tek söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler. Rapor haline getirilecek olan görüş ve önerilerin takibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılacak. 

            Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri Toplantıları sırasıyla Hazar, Harput ve Karşıyaka Eğitim Bölgelerinde hafta boyunca devam edecek.

 

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.