ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğim Mesleğim Projesi Tanıtım Toplantısı

Geleceğim Mesleğim Projesi Tanıtım Toplantısı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan, mesleki ve teknik eğitimi yaygınlaştırmayı amaçlayan "Geleceğim Mesleğim Projesi" Tanıtım Toplantısı gerçekleşti.

            Zeycan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya;

 İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, ETSO Başkanı Vekili Veli Aksu, MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin müdürleri, Mert Döküm Üretim Müdürü Oktay Gürsoy ve meslek öğretmenleri ile öğrencilerimiz katıldılar.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özgenin proje ile ilgili tanıtım sunusunu sunmasının ardından MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özeren mesleki ve teknik liselerinin ülkemizin ekonomisinin gelişmesi ve refah seviyesinin artması için gerektiğini ve arka plana atılmamaları gerektiğini ifade etti.

 Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu yaptığı konuşmada, Fırat Kalkınma Ajansı adına ülkemizde bulunan genç nüfusun hem kendi gelişimleri hem de ülkenin gelişimini amaçlayan önemli bir projeye ortak olduklarından duydukları sevinci dile getirerek mesleki teknik eğitim alan öğrencilerimizin iş hayatında daima bir adım önde olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk ise Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin sadece eğitim ve öğretim kurumları olmadıklarını ifade ederek;

"Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç neslimizin, öğrencilerimizin emek sarf ettiği ve eğitimlerin yanı sıra hayatı da öğrendikleri kurumlardır. Artık ara eleman değil, ana elaman olarak tanımladığımız meslek lisesi mezunları ülkemizde bir memleket meselesi haline gelmiştir. Her alanda ihtiyaç duyduğumuz meslek lisesi öğrencileri hizmet, üretim ve sanayi sektörlerinde mumla aranır duruma gelmiştir. Bunu çocuklarımıza ve ailelerimize en iyi şekilde anlatmalı, meslek liselerimizin tercih edilebilirliğini her oranda arttırmalıyız" dedi.

25-12-201925-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.