ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Projeleri Hakkında Bilgi Verdiler.

Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Projeleri Hakkında Bilgi Verdiler.

Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, e-Twinning etkinlikleri kapsamında yaptıkları 'Dikkat Enerji Var' projesini İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'e tanıttılar.

Gürtürk; Elazığ'ı temsil eden projede görevli öğrenci ve öğretmenleri müdürlüğümüzde ağırladı.  Projede yer alan 12 öğrenci ve Matematik Öğretmeni Zerrin Çatak, fosil yakıt enerjisinin çevreye verdiği zararla ilgili bilgi vererek, fosil yakıtların çevreye ve dünyamıza verdiği zararın önemli sorunlar doğurduğunu bu nedenle yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade ettiler.

Küresel ısınma, iklim değişikliği gibi hayati önem taşıyan bir çok problemin dünyamızı tehdit etmeye başladığını ifade eden proje ekibi, öğrencilerin hazırladığı proje ile örnek ve çevre dostu enerjinin günümüz dünyasını şekillendirmesi için yoğun çalışmaların yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, öğrencilere çalışmaları için teşekkür ederek;

            "Sizlere çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum. Daima sizlerin destekçisiyiz. Proje de size destek olan öğretmenimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Fosil yakıtların dünyamıza verdiği büyük zararın etkilerini artık görünür bir şekilde hissetmeye başladık. İklim değişiklikleri, küresel ısınma, hava kirliği gibi bir çok olumsuz etken doğanın zarar görmesine, hatta insan hayatının tehlikeye girmesine neden olmaktadır.

Biz bunun farkında varan öğrencilerimizin yaptıkları bu güzel çalışmayı önemsiyoruz. Kendi enerjisini üreten, kendi kendine yetebilen okul ve kurumlar tüm insanlığa örnek olacaktır" dedi.

13-12-201913-12-201913-12-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.