ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi.

  Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.  
Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi.

 

Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından bir yıl boyunca hazırlanan ürünlerin sergilendiği  Kültür Park Çok Amaçlı Salondaki Yıl Sonu Sergisinin açılışına İlimiz Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU ve eşi Sevcan ZORLUOĞLU, Vali Yardımcısı Zekeriya GÖKER, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, protokol üyeleri, çok sayıda davetli ve misafirler katıldılar. 

Katılımcı ve misafirlerin büyük beğenisini kazanan Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisinde konuklar bütün standları dolaşarak hazırlanan ürünler hakkında bilgi aldılar. 

Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU açılan serginin bugüne kadar katılmış olduğu bir çok sergiden daha kaliteli olduğunu ifade ederek bundan büyük bir mutluluk duyduğunu  ifade etti. 

Sergi açılışında ayrıca Okuma-Yazma kurslarına devam ederek başarılı olan kursiyerlere okuma yazma belgeleri de İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ tarafından verildi. 

İl Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ yaptığı açıklamada; 

“Çeşitli olumsuzluklar nedeni ile okula gidememiş ama okuma sevgisi ve arzusunu bugüne kadar içinde yaşayarak kaybetmemiş olan değerli hanım kardeşlerim bugün bu imkanı buldukları ilk anda Halk Eğitim Merkezimizde eğitim görerek okuma yazma öğrendiler. Çoğunun çocuğu olmasına, ev işleri ile uğraşmalarına rağmen şartlarını zorlayarak kurslarımıza katılan ve başarılı olarak belge almaya hak kazanan hanım kardeşlerimi hem kutluyor, hem de bu özverilerinden dolayı alkışlıyorum” dedi. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen sergi Cumartesi gününe kadar   17.00-22.00 saatleri arasında tüm Elazığlı hemşerilerimizin ziyaretine açık bulundurulacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.