ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIR SEVER İŞADAMI MEHMET KEMAL KARABATAK´TAN AĞIN İLÇEMİZE OKUL

HAYIR SEVER İŞADAMI MEHMET KEMAL KARABATAK´TAN AĞIN İLÇEMİZE OKUL

Ağınlı Hayırsever İşadamı Mehmet Kemal Karabatak tarafından yapılan bağışla Ağın’a kazandırılacak olan 8 derslikli Mehmet Kemal Karabatak Ortaokulu’nun temeli ilimiz  Valisi Sayın Murat Zorluoğlu ve beraberindeki heyetin katılımları ile atıldı.

Temel atma töreni Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve folklor ekibinin gösterileri ile başladı. Törende ilk konuşmayı yapan hayırsever Mehmet Kemal Karabatak memleketi Ağın’a bir eğitim kurumu kazandırmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti.

Kaymakam Mehmet Fatih Yakınoğlu ise konuşmasında Ağın’ın eğitim düzeyi yüksek bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, bugünün Ağın’a yapılan köprünün açılışından buyana en mutlu günü olduğunu ifade etti. Yakınoğlu hayırseverlerin katkıları ile yapılacak diğer eğitim yatırımlarını şu şekilde anlattı; “Okulumuz 8 derslikli olup yüksek bir kamu hizmeti standardıyla hizmet vermesi planlanmaktadır. Yeni ortaokulumuzun kullanıma başlamasıyla birlikte, mevcut ortaokul binasının da ilçe halk kütüphanesine dönüştürülecektir. Okulumuz 1.570.000 TL ile ihale edilmiş ve 2016-2017 eğitim öğretim döneminde hizmete açılması planlanmaktadır. Okulun araç, gereç ve diğer tefrişatı da İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce karşılanacaktır. Bağışlanan paradan geriye kalan 850.000 TL ve ek ödeneklerle Badem Adasına öğretmenevi ve sosyal tesis yapılacaktır. Söz konusu sosyal tesise Yusuf Karabatak’ın ismi verilecektir. Bu tesisin 2016 yılı ilkbaharında temelinin atılması hedeflenmektedir”.

 

ananan

 

ananokulalan

 

ananan

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.