ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Burak Soylu Tarafından Yaptırılacak Olan 12 Derslikli Saniye Yusuf Soylu Anaokulunun Temel Atma Programı Gerçekleştirildi.

Hayırsever Burak Soylu Tarafından Yaptırılacak Olan 12 Derslikli Saniye Yusuf Soylu Anaokulunun Temel Atma Programı Gerçekleştirildi.

24 Ocak Elazığ depreminin ardından ağır hasar gördükleri için yıkımı gerçekleştirilen okullarımızın yerine yenileri yükseliyor. Depremin hemen ardından ilimize 12 derslikli bir anaokulu yapımı sözü veren iş adamı Burak Soylu'nun yaptıracağı okulun temel atma programı bugün yapıldı.

İlimiz Valisi Erkaya YIRIK, Elazığ milletvekilleri Metin BULUT, Tolga AĞAR, Sermin BALIK,  Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞLU, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK il protokolü, STK temsilcileri ve hayırseverlerin katıldığı törenin açılış konuşmasını yapan hayırsever iş adamı Burak Soylu depremin hemen sonrasında sözünü verdiği okulun temel atma programını gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Soylu konuşmasında Elazığ depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyor, kalanlarımıza da başsağlığı diliyorum. Vatandaşlık görevi olarak depremin hemen sonrasında Elazığ için ne yapabiliriz diye düşünürken, depremde yıkılan okul binalarımızdan bir tanesini yaptırmanın en isabetli karar olacağına karar verdik. Bugün verdiğimiz o taahhüdü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum dedi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'de konuşmasında;

Deprem sonrası ağır hasar gören 13 okul binası, 1 hizmet binası, 1 öğrenci pansiyonu ve 2 halk eğitimi merkezi olmak üzere toplam 17 okul/kurum binası yıkılmıştır.

"Bugüne kadar 12 hayırseverimiz ile 166 derslikli 10 okul binası, 1 çok amaçlı salon, 1 güçlendirme (orta hasarlı bina) ve bir okul binasına maddi bağış için protokol imzalanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak protokol imzaladığımız tüm okulların zemin etüdü ve projelendirme işlemleri tamamlanmıştır.

1-                           Bugün temelini atacağımız bu okul  inşaatına başladığımız 8. okulumuz olacak. Süreç içeriisinde 12 hayırseverimiz ile protokollerimizi imzalayarak inşaata başlama durumuna geldik. Bazı hayırseverlerimiz ile de Sayın Valimizin destekleri ve himayelerinde görüşmelerimiz devam ediyor. Ben bu değerli yatırımı ilimize kazandıran hayırsever işadamımız Burak Soylu'ya tüm eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum" dedi. 

İlimiz Valisi Erkaya Yırık'da konuşmasında yapılan her okulun bir hapishane kapattığını ifade ederek, devletimiz deprem anında ve sonrasında hızlı bir şekilde ilk müdahaleyi yaparak daima vatandaşımızın yanında olmuştur.

Devlet millet dayanışmasının en güzel örneği olarak da bugün hayırseverlerimizin taahhüt ettikleri okullarımızın temel atma programlarını gerçekleştiriyoruz. Temelini atacağımız bu okulun ilimize hayırlı olmasını diliyor, hayırsever kardeşimize de desteği için teşekkür ediyorum dedi.

07-09-202007-09-202007-09-202007-09-202007-09-202007-09-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.