ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Mehmet Vehbi BİLGİN Tarafından Elazığ´a 18 Derslikli Okul Yaptırılacak.

Hayırsever İşadamı Mehmet Vehbi BİLGİN Tarafından Elazığ´a 18 Derslikli Okul Yaptırılacak.

 

 

          Elazığ Valiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Vali Murat Zorluoğlu, Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Bilgin,  Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş yöneticileri katıldı.
        İmza töreninde bir değerlendirme yapan Bilgin Enerji Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Bilgin, Palu’da bir okul yapmayı uzun süredir düşündüğünü, Palu Esentepe Mahallesinde okula ihtiyaç oluşunca bu fikri hayata geçirmek istediklerini söyledi. Okulun finansmanını karşılayacaklarını ancak işin yapım işlerinin Valilik nezaretinde yürüyeceğini kaydeden Bilgin, inşaatın hemen başlayarak gelecek yıl eğitim ve öğretime başlamasını arzu ettiklerini söyledi. Bilgin okulu yapıp bitirmekle kalmayacaklarını, okuldan mezun olan öğrencilere sahip çıkarak üniversite yıllarında başarılı öğrencilere burs vererek destek olmayı planladıklarını söyledi.  
        İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş Elazığlı İşadamı Mehmet Vehbi Bilgin’e Elazığ’a bir okul kazandıracağı için teşekkür etti.
        Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu da Vehbi Bilgin’in Elazığ ve Palu’da önemli hayır işleri ve sosyal projeler gerçekleştirdiğini söyledi.
       Vali Murat Zorluoğlu ise “Hükümetimizin geçtiğimiz günlerde açıkladığı önemli bir hedefi bulunmaktadır : 2019 yılı sonu itibariyle ülke genelinde tüm okullarımızda tam gün eğitime geçmek. Elazığ genelinde de tamgün eğitime geçmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir çalışma yaparak ihtiyaç duyulan derslik sayısını belirledi. Buna göre eksik derslik sayısını tamamlama için gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Bu işin üstesinden sadece devlet imkânları ile gelmek biraz zaman alacaktır ancak bizim acelemiz var, biz çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Bu amaçla da tam gün eğitim için gerekli derslik sayısını tamamlama arzusundayız. Bu noktada imdadımıza Vehbi Bilgin gibi değerli işadamlarımız yetişmektedir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Değerli hemşerimizin bütünüyle finansmanını karşılayacağı okulun protokolünü imzalayacağız. Okul yapmak isteyen hayırseverlere ve işadamlarına da çağrı yapıyor ve Elazığ’a okul yapmaya davet ediyorum. Okulumuzun Elazığ için, çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
        Konuşmaların ardından 18 derslikli okulun yapım protokolü imzalandı.
       Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu daha sonra Vali Zorluoğlu ve İşadamı Bilgin’e günün anısına işlemeli birer Türk Bayrağı takdim etti.

14-12-201614-12-201614-12-201614-12-201614-12-2016

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.