ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesini Destekleyen Okullara Plaket.

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesini Destekleyen Okullara Plaket.

 

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği tarafından yürütülen "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi" kapsamında projeye destek olan okul müdürlerine plaket verildi.

Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Feyzi Gürtürk,  İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Başkanı Erdal Altunbaş ve okul müdürleri katıldı.

Programda bir değerlendirme yapan İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Başkanı Erdal Altunbaş proje ile amaçlarının diğerkâm bir nesil yetişmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi, Altunbaş “Bugün burada Allah’ın bizlere birer emaneti olan yetimler vesilesi ile toplanmış bulunmaktayız. Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi üçüncü yılında, amacımız projeye destek veren okul ve öğrenci artırmaktır. Projenin amacı merhametli, diğer insanların dertleri ile dertlenen duyarlı bir nesil yetiştirmektir” dedi.   

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ise konuşmasında;

 “İHH tüm milletimizin gönlünde, tüm dünyanın gönlünde yer etmiş bir kuruluştur. İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen bu proje ile okullarımız yetimlere sahip çıkmaktadırlar. Bu organizasyona katkıları nedeniyle bütün eğitim yöneticilerimizi kutluyorum”dedi.

Programda daha sonra projeye katkıları nedeniyle İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Başkanı Erdal Altunbaş tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Feyzi Gürtürk’e plaket verildi.

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi’ne katkıları nedeniyle İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karakaya Fen Lisesi, Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi ve Kıbrıs Şehitleri İlkokulu Müdürlerine plaketleri verildi.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.