ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürlerimizle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdik

Okul ve Kurum Müdürlerimizle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdik

 

1.Yarıyılın sona ermesiyle birlikte ilimizde bulunan okul ve kurumlarımızın müdürleriyle değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

Cemil Meriç Fen Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Erkan KAÇMAZ, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müdür Yardımcılar ve Şube Müdürleri ile okul ve kurum müdürlerimiz katıldılar. 

Toplantının açılışını yapan Vali Yardımcısı Erkan KAÇMAZ konuşmasında;  “okullarımızdan ve okul müdürlerimizden beklentilerini dile getirerek eğitim ve öğretimde başarının ve kalitenin arttırılması için herkesin özveriyle çalışması gerektiğini, okul müdürlüğü görevine talip olanların talip oldukları görevi layıkıyla yerine getirebilmeleri için canla başla çalışmamız gerekiyor. 

Hepimiz bu görevlere kendi isteğimiz ile geldiğimize göre çok çalışmak ve yaptığımız işin hakkını vermek zorundayız, yapılan toplantıya çok önem verdiğini ve toplantının amacına ulaşacağına olan inancını yineleyerek katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. 

Toplantıyı açan Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK birinci yarıyılın kısa bir değerlendirmesini yaparak gündemi açtı. 

Milli Eğitim Müdürlüğü camiasının büyük bir camia olduğunu, birinci yarıyılı sorunsuz bir şekilde kapatmanın önemli olduğunu ifade ederek, ikinci yarıyıl öncesinde okul müdürlerimizden olan beklentileri anlatarak başarının ortak çalışmayla ve inançla sağlanabileceğini ifade eden GÜRTÜRK; 

“Sene başından itibaren her gün birkaç okulumuzu ziyaret ederek öğretmenlerimiz ve sizlerle bir araya geliyorum. Bu ziyaretlerimizde gördüğüm veya sizin bana ilettiğiniz aksaklıklarla ilgili tedbirlerimizi kısa süre içerisinde alıyoruz. Bizler eğitimciler olarak bu ülkenin geleceğine şekil veren nesli yetiştiren, onlara değer katan bir mesleğin sahibiyiz. Ben Milli Eğitim Müdürü olarak sizler de okul müdürleri olarak asli görevimiz olan öğretmenliği asla unutmayacağız. 

Başarıya ulaşmak için her zaman gösterdiğimiz gayretin daha fazlasını hep birlikte ekip olarak göstereceğiz. Mesai diye bir kavramın arkasına saklanmadan, ideallerimize ulaşmak, memleketimizde taş üstüne taş koymak için çabalayacağız. 

Eğitim çalışmalarımız esnasında özellikle öğrenci velilerimize her konuda yardımcı olacağız. Velilerimizi zor duruma düşürecek materyal alımı ve aidat gibi konularda duyarlı olacağız. Hiçbir velimizin bize bu konularda gelmelerini istemiyoruz. Çözüm odaklı çalışıp sorunlarımızı okul içerisinde çözecek bu konuda özveri göstereceğiz. 

Pansiyonlarımızı sık sık ziyaret ederek burada kalan çocuklarımızın her türlü ihtiyacını ve eksiğini giderecek onlara sıcak bir yuva ortamı sağlayacağız. Okullarımızın temizlik ve hijyenini en ön planda tutarak çocuklarımıza sağlıklı eğitim ortamları sağlayacağız. 

Bize emanet edilen çocukların kendi çocuklarımızdan hiçbir farkı yoktur. Dayak veya şiddetle anılan bir öğretmen profiline asla müsamaha etmeyeceğiz. Bağımlılıkla mücadelede rehberlik servislerimizi etkin kullanacak, çocuklarımızın kötü alışkanlıklar kazanmasına müsaade etmeyeceğiz. 

Kitap okuma alışkanlığını bir kültür haline getirmek için başlattığımız Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyasının verimliliği için çalışmalarımıza arttıracak ve kitap okumanın bilince dönüşmesini sağlayacağız. 

Değerler eğitiminin önemini asla unutmayacak, bizi biz yapan değerlerimizin çocuklarımıza aktarılmasına katkı sağlayacağız. Okuyan, araştıran, sorgulayan, akleden bir neslin bu milletin geleceği olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. 

Bugün yanı başımızda ülkemizin güvenliğini sağlamak, birlik ve beraberliğimize helal getirecek oluşumlara izin vermemek için askerlerimiz terör örgütleriyle topyekûn mücadele içine girmişlerdir. Bu vatanın geleceği için canlarını ortaya koyarak arkalarına bile bakmadan savaşmaya devam ediyorlar. 

Eğer onlar bu ülkenin bekası için canları pahasına mücadele ediyorlarsa bizlerinde burada bu mücadeleye kendi görev alanımızla ilgili olarak sonuna kadar destek olmamız, çocuklarımızı ve gençlerimizi iyi yetiştirmemiz öncelikli görevimizdir” dedi. 

Eğitim öğretim ile ilgili olarak yapılacak çalışmalar hakkında istişare ve soru cevap kısmından oluşan bölümden sonra Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK toplantıya katılan tüm okul müdürlerine Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyası kapsamında kitap dağıttı. Toplantı katılımcı okul müdürleri ile fotoğraf çekimi ile sona erdi.


24-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.