ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımız Sinema İle Buluşuyor

Çocuklarımız Sinema İle Buluşuyor

 

Bakanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” İş Birliği Protokolü imzalanmıştı. 

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk 2 aylık döneminde il ve ilçelerimizde 16.706 öğrencimiz sinema ile buluşacak. 

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlayan proje kapsamında sinemaya daha önce hiç gitmemiş olan öğrencilerimiz okul idarecileri ve öğretmenleri eşliğinde sinema ile buluşuyorlar. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK bugün sinemaya giden öğrencilerimize eşlik etti. Bakanlığımızın başlattığı projenin önemine değinen Müdür GÜRTÜRK; 

“Maalesef farklı sebeplerle bir çok öğrencimizin sinemaya hiç gidemediklerini biliyoruz. Bakanlığımız, Kültür Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin işbirliği ile başlatılan bu proje sayesinde öğrencilerimiz sinema ile buluşarak hiç girmedikleri farklı bir ortamda buldular kendilerini. Öğrencilerimiz sinema salonlarımıza Elazığ Belediyemizin tahsis ettiği otobüslerle ücretsiz olarak taşınmaktadırlar. Bu nedenle bu büyük organizasyonu geçen yıldan bugüne hiçbir sorun veya sıkıntı yaşamadan götürüyoruz. 

Öğrencilerimizin sinema salonuna girdikleri anda hissettikleri sevinci ve mutluluğu bugün sizinle birlikte bende yaşıyorum. Bakanlığımızın belirlediği çok güzel filmler var ve bu filmler hem eğitici hem de öğretici yönleri ile çocuklarımızla buluşuyor. Ben tüm çocuklarımıza iyi seyirler diliyor, proje yürütücüsü arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.