ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayda Çıra Film Festivali ile Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Çayda Çıra Film Festivali ile Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Bu Yıl 12.’si düzenlenen Çayda Çıra Film Festivali için  Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Çayda Çıra Film Festivali  Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Toplantıya  Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi GÜRTÜRK  Turizm İl Müdürü Ahmet DEMİRDAĞ, Milli Eğitim Şube Müdürü Cemil ÇİFTCİ, Elazığ  Belediyesi Kültür Müdür Yardımcısı  Savaş KARATAŞ, ASKF Başkanı Mustafa GÜL, ASKON Başkanı  Osman ÖZÇELİK ile okul ve kurum temsilcileri katıldılar.

İşbirliği toplantısında söz alan festival başkanı Serdar KARA  Milli  Eğitim Müdürlüğümüzle  bugün yapacağımız iş birliği protokolü  ile ilimizde okuyan ve sanat sever gençlerimizi yakından ilgilendiren  sosyal medya ve aile ilişkilileri temalı  Kısa Film Yarışması  düzenleyeceğiz.  Festival kapsamında hayatında sinemaya gitmemiş ilçe köy ve mezralarda bulunan dezavantajlı çocuklarımızı “taşradan sinemaya” projesi kapsamında sinema salonlarımıza getirerek onlara bir ilki yaşatmak istiyoruz dedi.

 İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet DEMİRDAĞ yaptığı konuşmada ilimizde on iki yıldır yapılan bu festivalin şehrin tüm dinamiklerinin içinde olduğu bir festival havasına bürünerek ayakalrı üzerinde durabilen bir hal alması bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Başta kurumum ve şahsım olarak bu festivalin paydaşlarıyla el birliği yaparak ilimizin festivalini daha iyi yerlerde görmek için katkı sunmaya devam edeceğiz dedi.

 Son olarak Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK söz alarak öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde kendilerini geliştirebilmeleri adına bu festivalin ilimiz ve müdürlüğümüz açısından önemli bir yeri olduğunu ifade ederek;

“Özellikle sosyal medya  ve aile temalı kısa film yarışmasına öğrenci ve velilerimizin katılımını istiyoruz. Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin akademik başarıyı perçinleyen önemli bir etken olduğunu her zaman ifade ediyorum. Müdürlüğümüz festival yönetimi bir araya gelerek festivalin gelişmesi için yapılacak olan etkinliklerin tüm aşamasında yer alacaktır. Ben festivalin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.