ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Coğrafi Bilgi Sistemi Bilgilendirme Toplantısı

Coğrafi Bilgi Sistemi Bilgilendirme Toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığınca 2016- 2019 yıllarında, 81 il de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına ait mekânsal verilerin ölçülmesi ve imar planlarındaki eğitim alanlarına ilişkin bilgilerin veri tabanına aktarılması işi tamamlanmış olup, toplanan verilerin; görüntülenmesi, sorgulanması, analiz yapılması, mevcut verilerin güncellenmesi ve oluşturulan envanterlerin yönetilmesinde kullanılmak üzere geliştirilen yazılım programı ve Coğrafi Bilgi Sistemi konularında taşra teşkilatında çalışan yöneticiler ve bakanlığımız temsilcileri bir araya geldiler.

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı Coğrafi Bilgiler Sistemleri ve Emlak Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mahir SEVER ile Diyarbakır, Malatya, Mardin, Batman, Tunceli, Şırnak ve Siirt illerinden müdür yardımcısı ve şube müdürlerinin katıldığı program, Merkez Öğretmen evi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK toplantı öncesinde katılımcıları ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu ifade ederek, toplantının verimli geçmesini diledi.

Gürtürk konuşmasında;

"Coğrafi Bilgi Sistemi (MEB CBS) projesi ile ülkemizdeki tüm okulların coğrafi verileri toplanarak, hızlı bilgi akışı, etkili ve doğru analizlerle daha verimli envanter yönetimi sağlamayı hedeflediği bu proje ile verinin politikaların belirlenmesinde stratejik değerini ortaya koymuştur.

Özellikle hem çalışan ekibi hem de hitap ettiği kesimin sayıca çok fazla eğitimde doğrudan ve dolaylı olarak karar verebilmek için her türlü bilimsel ve teknolojik yeniliği takip etmek ve verilerin güncelliğini sağlamak için bu projeyi çok önemsiyoruz.

Bugün burada bulunan illerimize, Ankara'dan gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyor, toplantının faydalı geçmesini ve  gelecek çalışmalar için tekrar görüşmek üzere sizlere kolaylıklar diliyorum" dedi.

 

04-11-201904-11-201904-11-201904-11-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.