ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projes

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projes

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki meslek liselerine çevrimiçi olarak sanatsal etkinlikler düzenlenecek. Düzenlenecek etkinliklere Elazığ'dan 6 lise katılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerin, kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri tarafından, öğretmenlerin rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması amacıyla çevrimiçi (online) etkinlik yapılacak.

Bu kapsamda Elazığ Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde proje kapsamında bulunan, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi,  Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü olacak öğrencilerine haftada iki gün "resim" veya "müzik ses icrası" üzerine eğitim verilecek. Bu öğrenciler bireysel anlamda sanatsal üretim yapacak hale gelecekler. Bununla birlikte öğrencilerin birer eser ortaya çıkarmaları, eğitimler sonunda düzenlenecek olan yarışmayla, dereceye girenler ödüllendirilerek teşvik edilecek.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdülaziz DÖGER başkanlığında çevrimiçi yapılan toplantıya Elazığ Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi yöneticileri, ilgili zümre başkanı öğretmenleri ile  Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi,  Kovancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin yöneticileri katıldı. Toplantıda, etkinlik programı, iş takvimi, ortaya çıkacak ürünlerin çevrimiçi platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesi konuları ile ilgili planlama ve uygulama yol haritası konuları ele alındı.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.