ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İyiliğe Uçanlar Anaokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

İyiliğe Uçanlar Anaokulunun Açılışı Gerçekleştirildi

24 Ocak Elazığ depreminin ardından İyiliğe Uçanlar Derneği tarafından yapımınıa başlanan 200 öğrenci kapasiteli anaokulunun açılışı bugün gerçekleştirildi.

Elazığ'da geçen yıl meydana gelen deprem sonrasında İyiliğe Uçanlar Uluslararası İnsani Yardım Derneği tarafından Bizmişen Mahallesi'nde anaokulu yapımına başlanan anaokulu tamamlandı. 5 dersliği, yemekhanesi ve açık kapalı oyun alanları ile günde 200 öğrencinin eğitim görebileceği okul bugün törenle açıldı.

Açılış törenine ilimiz Vali Sayın Erkaya Yırık,  Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, 8. Kolordu Komutan Vekili Tuğgeneral Saattin Alp Ergin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gürtürk,  İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İyiliğe Uçanlar Derneği Kurucu Başkanı Sinem Güldal ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, "Peygamber Efendimizin "Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluştur" diyerek tarif ettiği Ramazan ayının bu Cuma gününde, ayrıca Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma mücadelesi içinde egemenliğini ilân ettiği, milletimizin ortak değerlerinden biri olan bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum.

24 Ocak 2020 de yaşadığımız Elazığ depreminin hemen ardından ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, 7'sinden 70'ine her yaştan, her meslek gurubundan milyonlarca insanımızın yüreğinin Elazığ için birleştiğini, acımızın paylaşıldığını, yalnız olmadığımızı gördük. Yüreği bizim için atanlar arasında İyiliğe Uçanlar Derneği'de vardı. Depremin hemen ardından ilimize gelerek çocuklarımız için biz de buradayız diyen ve ilimize bugün açılışını yapacağımız bu güzel anaokulunu kazandıran tüm İyiliğe Uçanlar Derneği ekibine değerli başkanları Sinem GÜLDAL hanımefendinin şahsında teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

            TBMM'nin kuruluşundan bugüne 101 yıl geçtiğini anımsatan Vali Erkaya Yırık, "Bir asrı devirmiş ve bir asırdır bu günü çocuklarımızın bayramı olarak kutlamaktayız. Ocak ayında deprem yaşamış, 41 canını kaybetmiş, binlerce insanını yaralı olarak kurtarmış, binlerce binası yıkılmış Elazığ'da yaraları halan sarmaya devam ediyoruz.

İşte bu İyiliğe Uçanlar Derneği'nin yapmış olduğu faaliyet bunlardan bir tanesidir. Adı iyiliğe uçanlar, güzel bir isim. Yaptıkları işler de çok güzel. İnşallah bu anaokulundaki çocuklarımız buradan aldığı eğitimle iyiliğe uçacaklar. İlk emri oku olan, her daim yaratılana hizmet etmek, iyilik yapmak için emredilen dinin mensuplarıyız. Son gelişmeler gösteriyor ki anaokulunda eğitim alan çocuklarımız gelecek yıllarda daha başarılı oluyor" dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek anaokulunu açtı.

23-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-2021

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.