ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Eğitim Gündemini Değerlendirmek Üzere Okul Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Eğitim Gündemini Değerlendirmek Üzere Okul Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından okul ve kurum müdürlerimiz ile ikinci kez bir araya geldi.

Uzaktan Eğitim sürecinin ardından bu yıl başlayan yüz yüze eğitim ile birlikte okullarımızın öğrencileri ile tekrar bir araya geldiğini ifade eden müdür GÜRTÜRK süreç içerisinde yapılacak çalışmaları ve okullarımızdan beklentilerimizi dile getirdi.

Salgın sürecinin okullarımızda çok iyi yönetildiğini ifade eden Müdür GÜRTÜRK;

"Salgın sürecinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Bakanlık ve müdürlük olarak birçok proje hayata geçirildi.

Öğrenci başarılarını arttırmaya ve öğrencilerin ders kazanımlarını tespite yönelik olarak 26-27 Ekim tarihlerinde ortaokul ve lise seviyesinde sınavlar yapılarak çocuklarımızın eksikleri ve ihtiyaçları tespit edilecek, bu eksiklerin giderilmesine yönelik DYK kursları ve destek eğitimleri verilecektir.

Bakanlığımızca öğrencilerimize kaynak olarak hazırlanan binlerce sorudan oluşan soru bankası ve konu anlatımı tüm öğrencilerimizin erişimine açıldı. 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin istifadesine açılan yardımcı kaynaklar velilerimizi de büyük bir mali külfetten kurtaracaktır.

Meslek liselerimizde "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında altyapı ve donanım olarak var olan tüm eksiklikler giderildi.

Temel Eğitimde 10.000 Okul projesi ile ilimizdeki ve ülkemiz genelindeki okullarımızda fırsat eşitliğinin doğması açısından dezavantajlı bölgelerimizde olan okullarımızda iyileştirme çalışmaları hızlı bir şekilde başlatıldı.

Kütüphanesiz okul kalmasın projesi ile ilimizde tespit ettiğimiz tüm okullarımıza kütüphane kurulması için çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Önümüzdeki 2 aylık süreç içerisinde kütüphanesiz hiçbir okulumuzun kalmayacağını ifade etmek istiyorum. Bakanlığımız bu konuda gerekli tüm ödenekleri illerimize göndermiş olup, alt yapı çalışmalarını da bizler yerelde başlatmış bulunmaktayız.

Şu an aldığımız tedbirler neticesinde Covid-19 nedeni ile karantinaya alınan sınıf sayımız neredeyse sıfırlanmak üzeredir. Bu anlamda çaba gösteren, gerekli önlemleri alan tüm okul müdürlerimizi de kutluyorum" dedi.

01-11-202101-11-202101-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.