ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve M. Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve M. Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Milletimizin vatanını koruma ve savunma azmini, kararlılığını, kahramanlığını anlamak için başka hiçbir metin İstiklal Marşı kadar yeterli değildir.

İstiklal Marşının ülküsü, hedefleri açısından milletimizin tarihi kadar köklü; ufku, kapsayıcılığı, birleştirici vasfıyla geleceğimizi şekillendirecek kadar yenidir. İstiklal Marşı bu milletin özü, kahramanlık destanıdır. 

Gücümüz, medeniyet tasavvurumuz, inancımız, cesaretimiz ve milletimizin tarihi serüveni İstiklal Marşımızın mısralarında hayat bulmuş, Anadolu'nun her karış toprağında şekillenen İstiklal ruhuyla mısralara dökülmüştür. 

İstiklal Marşı'nda bu milletin Anadolu'yu vatan kılan azmi ve iradesi, Kurtuluş savaşındaki kahramanlığının ve cesaretinin izleri vardır.

Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan Türk Milleti İstiklal Marşının ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak, ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı'mızı ilelebet muhafaza edecektir.   

Merhum Mehmet Akif'in dediği gibi, 'Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın!' İstiklal Marşımızın kabulünün 101'inci yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. 

Mehmet YİĞİT

Elazığ İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.