ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kıbrıs Şehitleri İlkokulu'na Özel Eğitim Sınıfı Açıldı

Hemşehrimiz Necati Şaşmaz'ın katkıları ve İyiliğe Uçanlar Derneği'nin aracılığıyla  Kıbrıs Şehitleri İlkokulunda hazırlanan Hüdayi Ünal Yağız Özel Eğitim Sınıfı'nın açılışı gerçekleştirildi.
Kıbrıs Şehitleri İlkokulu'na Özel Eğitim Sınıfı Açıldı

Sinema oyuncusu Elazığlı Necati Şaşmaz'ın katkıları ile Kıbrıs Şehitleri İlkokulunda Hüdayi Ünal Yağız özel Eğitim Sınıfı'nın açılışı yapıldı. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, İyiliğe Uçanlar Derneği Kurucu Başkanı Sinem Güldal,  Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, Kurtlar Vadisi Oyuncusu hemşerimiz Necati Şaşmaz adına Mustafa Çetinkaya, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta davetliler sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

İyiliğe Uçanlar Derneği Kurucu Başkanı Sinem Güldal başlattıkları proje ile ilgili bilgi vererek: "Bugün Elazığ'dayız. 81 il 81 otizm sınıfı projesi kapsamında Elazığ Kıbrıs şehitleri ilkokulunda Necati Şaşmaz'ın sponsorluğunda bir sınıf açılışı gerçekleştirdik. Projemiz farkındalık projesi. İnsanları otizmin farkındalığına davet ediyoruz. Bu sınıfların açılması çocuklarımızın müfredatına dair bir eğitim alması onları toplum içerisinde çok daha rahat kaynaşmasına sebep oluyor. Bu iyiliğin ve bu hareketin içerisinde olmaktan çok mutluyuz" dedi.

Oyuncu Necati Şaşmaz adına programa katılan Mustafa Çetinkaya'da emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit özel çocuklara yapılan yatırımların önemine değinerek:

"Devletimizin en hassas olduğu noktalardan biri engelli eğitimi. Geçtiğimiz süreçte özellikle bu alanda birçok yatırım yapıldı. Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Milli Eğitimimizin girişimiyle her ilimizde destek eğitim sınıfları açıldı. Bunları yine meslek lisesi öğrencileri yaptı. Ama bir taraftan da bu ihtiyaç devam ediyor. Bugünde Kıbrıs şehitleri okulumuzun içerisinde İyiliğe Uçanlar Derneğinin vesile olmasıyla birlikte Elazığ'ımızın değeri olan Necati Şaşmaz beyefendinin sponsorluğunda yapılmış olan otizm destek sınıfımızın açılışını yaptık. Bu çalışmalar çok kıymetli" dedi.

29-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.