ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in "Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in

Kadın topluma yol gösteren rehber, nesil inşa eden bir mimardır. Kadın emeğin, sevginin, şefkatin ve merhametin pusulasıdır. Her kadın saygı duyulması gereken bir kardeş, bir anne veya bir eştir.

Dahası kadın, toplumun yapı taşı olan ailenin en önemli unsuru, değerlerimizin koruyucusu ve taşıyıcısı, geleceğimizin sahibi, çocuklarımızın karakterini şekillendirmesi açısından da yarınlarımızın mimarıdır. Bu bakımdan büyük bir aile olarak nitelendirebileceğimiz toplumun sağlıklı, mutlu ve müreffeh bireylerden oluşmasında en önemli faktör kadınlarımızdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Dünyada her şey kadının eseridir." diyerek kadınların değerini vurgularken,

Yüce dinimiz İslam "Cennet Annelerin Ayakları Altındadır" anlayışıyla kadına hak ettiği değeri vermiştir.

Kadınlarımız başta toplumumuzda olmak üzere, tüm dünyada hak ettikleri yeri aldıkları zaman dünyamız daha da güzelleşecek, hayat daha yaşanabilir olacaktır. Günümüzde hayatın her alanında rol alan kadınlarımız bilimden sanata, eğitimden spora farklı alanlardaki başarılarıyla toplumdaki yerlerini perçinlemişlerdir.

Bu bağlamda fedakârlıkları ve duyarlıklarıyla bizi güçlü kılan, dokundukları her yeri güzelleştiren kadınlarımızın, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü kutlar, saygılarımı sunarım.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.