ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı sevgili gençler;

19 Mayıs, 104 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı,  işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanış günüdür.

19 Mayıs, Türk Milleti'nin yeniden dirilişi, özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru atılan ilk adımdır. Milli Mücadeleyi başarıya taşıyan ruhu, heyecanı ve coşkuyu bugün de yüreğimizde hissediyoruz.

Sevgili gençler...

Her şeyin hızla değiştiği çağımızda bu hızlı değişim içinde bilimde, sanayide ve teknolojide sizin enerji ve heyecanınıza, sizin arzu ve hayallerinize bu ülkenin ihtiyacı var. Ülkemizi yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz, sizin azim ve kararlılığınız taşıyacak. Bizim size inandığımız gibi sizler de kendinize inanın.

Sizin istek ve beklentilerinizi, sizin hayallerinizi gerçekleştirmek için mensubu olmaktan ve yaşamaktan gurur duyacağınız bir gelecek inşa etmek için, dün olduğu gibi bugün de sizi dinlemeye hazırız.

Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

Mehmet YİĞİT

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.