ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ve ilimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Nahit Ergene İlkokulu’nda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine katıldılar.
 İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

2015-2016 Eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili bugün dağıtılan karneler ile başladı. Doğukent Mahallesinde bulunan Nahit Ergene İlkokulu’nun karne dağıtım törenine katılan Vali ZORLUOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ çocukların karnelerini dağıtarak hediyelerini verdiler.

Karne dağıtım programına Vali Yardımcısı Zekeriya GÖKER, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vedat DEMİRAL ile birlikte öğrenci ve veliler de katıldılar.

Öğrencilere karneleri ile birlikte kitap ve satranç takımı hediyesinde bulunan Vali ZORLUOĞLU, öğrencilerden yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını istedi;

“Nahit Ergene İlkokulunda 3. sınıf öğrencilerimize karnelerini dağıttık. Kendilerine ve ailelerine hayırlı olsun. Güzel bir eğitim dönemi geçirerek yarıyıl tatiline ulaştık. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz epeyce yoruldular, tatili hak ettiler” dedi.

Elazığ’ın eğitim bakımından iyi bir yerde olduğunu açıklayan Vali ZORLUOĞLU, eğitimdeki başarının daha da artacağını ifade ederek;

“Elazığ eğitim öğretim bakımından çok şükür her geçen gün ilerlemektedir.  Bu yıl TEOG sınavında geçen yıllara göre çok daha üst düzey bir başarıyı yakalamış bulunmaktayız. YGS ve LYS sınavlarında da başarımızı artıracağımızı umuyorum. Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmenlerimiz ve bütün Milli Eğitim camiamız bu başarının artırılması için yoğun bir şekilde çalışmaktalar. Biz de mesaimizin önemli bir bölümünü ilimizde eğitim kalitesinin artırılmasına ayırmaktayız. Bu başarı için çaba gösteren bütün öğretmenlerimize Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında teşekkür ediyorum. İnşallah Elazığ’ın eğitim başarı sıralamasındaki yerini çok daha üst sıralara taşırız”. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ta yaptığı açıklamada;

“Bir yarıyıl boyunca ders ve sınav maratonu yaşayan öğrencilerimiz 15 günlük tatil sürecinde dinlenerek ve eğlenerek ikinci döneme başlayacaklardır.

Sayın Valimizin de dediği gibi öğrencilerimize hiçbir öğretmenimiz tarafından ev ödevi verilmemiştir. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın talimatı ile öğrencilerimiz tatili ders stresinden uzak, gerçek bir tatil gibi geçireceklerdir.

Özellikle anne ve babalarımızdan bir istirhamım olacak. Lütfen çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken aşırı tepkiden kaçınınız. Çocuklarımızın karnelerindeki notlar onların başarılarının ölçütü asla değildir. Bu notlar kalıcı notlar da değildir.

Her karne aynı zamanda öğretmenin ayrıca anne ve babaların da başarılarının ölçütüdür. Bu nedenle çocuklarımızın psikolojilerini bozacak olumsuz her tepkiden kaçınalım.

 

2015-2016 Eğitim yılı Elazığ için bir atılım yılı olacaktır. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Sayın Valimizin de ifade ettikleri gibi TEOGS sınavında büyük bir başarı gösterdik. Yaptığımız her türlü çalışmada yanımızda bulunan Sayın Valimize de teşekkür ediyorum. YGS ve LYS sınavlarında da aynı başarıyı göstereceğimize inanıyorum” dedi.

 

Karne dağıtım töreni öğrencilerin çeşitli hediyelerle ödüllendirilmesinin ardından son buldu.

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016


Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.