ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının Açılışını Gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının Açılışını Gerçekleştirdi.

            Dumlupınar Ortaokulu tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006 Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi. 

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Maarif Müfettişleri Başkanı Ercan UZ, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. 

26 danışman öğretmen ve 56 öğrencinin geliştirdiği toplam 28 projenin sergilendiği bilim fuarı 2 gün boyunca okulda öğrenci ve velilerin beğenisine sunulacak. 

Fuarda sergilenen bütün çalışmaları dikkatle inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; 

“TÜBİTAK’ın okullara verdiği destekle ilimizde bir çok okulda buna benzer bilim fuarlarının açılmaktadır. Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonlarını geliştirmelerine katkı sağlayan, bakış açılarını genişleten bir misyonu da üstlenmektedir. 

Bu çalışmalar hem öğrencilerimizin özgüvenlerinin artmasına katkı sağlamakta, hem de üretmenin mutluluğunu yaşamalarını sağlamaktadır. 

Bütün öğrencilerimizi bu değerli çalışmalarından dolayı kutluyorum. Onlara rehberlik eden değerli öğretmenlerimize de çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.