ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın 13 Mart 2016 Pazar Günü Yapılacak Olan YGS Mesajı

13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan 2016 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (2016-YGS) ile ilgili olarak ilimizdeki tüm hazırlıklar tamamlandı.  
İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın 13 Mart 2016 Pazar Günü Yapılacak Olan YGS Mesajı

            Yüksek Öğretim sistemine geçişin ilk basamağı olan YGS’ye katılacak olan tüm öğrenci ve adaylara başarı dileyen Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ;

           “Öğrencilerimizin yaşamlarının geri kalan bölümünü ve belki de iş hayatlarını şekillendirecek önemli sınavlardan ilki olan YGS 13 Mart 2016 Pazar günü gerçekleşecektir.

          Zamanlarının büyük bir kısmını bu sınava hazırlanarak geçiren öğrencilerimiz Pazar günü alın terlerinin ve çalışmalarının sonucunu bu sınavda gösterecekleri başarı ile elde edeceklerdir.

         Değerli Öğrenciler;

         YGS elbette önemli bir sınavdır. Ama bu sınavın hayatınızı şekillendirecek tek sınav olmadığının da bilincinde olmanızı istiyorum. Başarı veya başarısızlık bu sınavda mutlak sonuç olmayacaktır. Bu nedenle sınav stresinizi yenmenizi ve hayatın olağan akışı içerisinde gerçekleşen her hangi bir sınava giriyormuş gibi rahat olmanızı istiyorum.

           Bizler, sizin bu sınavda başarılı olmanız, rahat ve sağlıklı bir sınav ortamında bulunmanız için tüm tedbirleri almış bulunmaktayız.

          Sınav merkezi olan tüm okullarımız 12 Mart Cumartesi gününden itibaren sınavlara hazır bir şekilde açık bulundurulacaktır. Sınavdan önce mutlaka sınava gireceğiniz merkezlere giderek sınav yerinizi görünüz.

          Sınavdan önce mutlaka Nüfus Cüzdanı ve Sınav Giriş Belgesi gibi belgelerinizi yanınızda hazır bulundurunuz. Sınavdan bir gün önce ders çalışmak yerine dinlenerek veya çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelere katılarak sınav heyecanını yenmeyi deneyin ve zihninizi dinlendirin.

          Değerli Veliler;

          Çocuklarımızın gireceği bu önemli sınavlarda sizlere önemli görevler düşmektedir. Öncelikle sınavın yapılacağı gün ve saatlerde onların konsantrasyonunu bozacak olan her tutum ve davranıştan kaçınmanızı istirham ediyorum.

          Özellikle araç sürücülerimizin sınav saatlerinde korna ve klakson çalmaları, iş makinalarının sınav merkezlerine yakın bölgelerde çalışmaları çocuklarımızın konsantrasyonunu olumsuz yönde etkileyecektir.

          Çocuklarımızın başarısı bizlerin anlayışına ve sınav günü daha dikkatli ve özverili davranmamıza da bağlıdır.

          Sınavların sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesi için Valiliğimizin direktifleri doğrultusunda hem Milli Eğitim Müdürlüğü, hem de diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli olan bütün tedbirler alınmıştır. Alınmış olan bu tedbirlere riayet etmeniz çocuklarımızın başarısı açısından oldukça önemlidir.

          Çocuklarımızın bu sınavdan alacağı başarılı sonuçlar hepimizin başarısı olacaktır. Yıllarca bu sınava hazırlanan çocuklarımızın her an yanında olan değerli velilerimizden ve vatandaşlarımızdan 13 Mart Pazar günü de bu desteklerini göstermelerini istiyoruz.

         Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) katılacak olan tüm aday ve öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyor, tüm hemşerilerimize sınav günü gösterecekleri duyarlılıktan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.