ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı.

 

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK´ü vefatının 78. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz.  

 

Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri,  “geldikleri gibi giderler” diyen bir iradeye liderlik yapan Mustafa kemal ATATÜR’e çok şey borçluyuz. 

 

Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm mücadele gücünü Türk milletine olan inancından ve güveninden almıştır. Bu inanç ve güvenle Milli Mücadelenin fitilini milletiyle birlikte ateşleyen Gazi Mustafa Kemal, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başaran milletiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atmıştır. 

 

Geçmişte olduğu gibi bugün de bu büyük millet ülkesine karşı oynanan her türlü hain oyuna karşı birlik ve beraberliğini koruyarak iç ve dış düşmanlarına en güzel cevabı vermiştir. 

 

Milletin iradesini hiçe sayıp, piyonu oldukları ve uşaklık yaptıkları güçlere hizmet eden, kendi ülkesinin menfaatlerinden çok uşaklık yaptıkları ülke ve devletlerin menfaatlerini savunan hainlere “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu yanıtı bugünde aynı hainlerin kulaklarında çınlamaya devam etmektedir. 

 

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

 

 

Ahmet BAĞLITAŞ

Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.