ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 19 Mayıs Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 19 Mayıs Mesajı

 

19 Mayıs 1919, Ulusumuzun, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün öncülüğünde “Bağımsız Türkiye” idealini gerçekleştirme yolunda ilk adımını attığı; tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, makus talihini yenmek ve düsman güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeye çalıştıkları tarihinin akışını değiştirmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu gündür. 

19 Mayıs 1919 ‘da atılan o ilk adım, ulusumuzun, kendi vatanında, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının tum dünyaya haykırıldığı gündür.

Bugün, 19 Mayıs 1919’ da ilk adımını attığımız Ulusal Kurtuluş Savaşı ile yeryüzünün tüm mazlum uluslarına, bağımsızlık mücadelelerine cesaret edebilmeleri için örnek olan; yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatan bir milletin çocukları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

19 Mayıs 1919 ‘da atılan o ilk adımı, o gün yakılan bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin ışığında yorumlayabilmek; atılacak her yeni adımı da bu doğrultuda, çağın gereklerine uygun biçimde atabilmek; Turk gencliginin en büyük sorumluluğudur. 

Kronolojik olarak geçmişi bilmek ve yalnızca geçmişi anmak; geleceği, geçmişin deneyimleriyle sorgulamadan ve değerlendirmeden, yalnızca milletin geçmişindeki değerleri usulen tekrarlamak geleceğe yönelik çözümler üretmeye yetmez. 

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin, genclerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı en yürekten duygularla kutluyor; 19 Mayıs 1919‘da milletimizin yolunu aydınlatacak olan bağımsızlık meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm sehitlerimizi rahmet ve  minnet duyguları ile saygıyla anıyorum.

 

Ahmet BAĞLITAŞ

Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.