ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş ecdadımızın büyük hatırasına olan inancımız ve bağlılığımızla, Cumhuriyet’in 92. yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz. 

 Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablosu, var olma mücadelesinin taçlanmış halidir. 

Cumhuriyet, milli mücadelenin, Çanakkale ruhunun, esarete baş kaldırının ardından yüce milletimizin tarihinden ve geçmişinden aldığı güç ve inançla yeniden doğuşunun başlangıcı olmuştur. 

Cumhuriyet, var olma mücadelemizin, kardeşliğimizin bir kez daha tüm dünyaya belgelendiği en büyük kardeşlik projesidir. 

Sevgili Gençler; 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘En Büyük Eserim’ dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak sizlerin tek görevi olmalıdır. 

92 yıl önce kurulan, bir filiz gibi yeşerip bugün ulu bir çınar gibi serpilen Cumhuriyet milletimizin birlik, beraberlik ve sarsılmaz bütünlüğünün en büyük ve en belirgin sonucudur. 

Kurtuluş mücadelesini birlikten kuvvet doğar düsturu ile başlatan, aynı safta savaşan, aynı cephede hayatını kaybedip şehadet mertebesine ulaşan ve aynı toprağa defnedilen ecdadımızın şehadetleri üzerine kurulan Cumhuriyet büyük bir medeniyet projesidir. 

Bu medeniyet projesini; sınırların aşıldığı, iletişimin inanılmaz bir hızla değiştiği çağımızda ilk günkü ruhunu kaybetmeden daha ileriye taşıyarak, aziz milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin sözleşmesi olarak tanımlamak ve bu sözleşmeyi perçinlemek siz değerli gençlerimizin görevi olmalıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Elazığ’lı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.