ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın YGS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın YGS Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler, 

           Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) eğitim hayatınızda siz sevgili öğrencilerimiz için önemli dönüm noktalarından biridir. Her sınav hayatta atılacak adımlarla ilgili bize ipucu verecek önemli bilgilere sahiptir. Sınav sonuçlarına göre eksiğimiz, yanlışımız veya var olan birikimimiz önümüze serilir. Bazen yol ayrımı denilebilecek, hayatın dönüm noktaları bu sınav sonuçlarıyla gerçekleşir.  

12 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavıda (YGS) bu dönüm noktalarından biridir.  

Biliyorum ki sizler bu sınavda elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşüncelerle ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü o kadar rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz.  

Bu vesileyle siz öğrencilerimizin eğitiminde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyor, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.  

Ayrıca 12 Mart Pazar günü sınav saatinde özellikle Elazığ’lı hemşerilerimizden araç kornalarını çalmamalarını, velilerimizin araçları ile okul bahçelerine girmemelerini ve okul çevresinde gürültü yapmamalarını istirham ediyorum.  

Çocuklarımızın kaderine etki edecek bu sınavın sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi amacı ile her türlü tedbirin Müdürlüğümüzce alındığının bilinmesini istiyor, saygıdeğer hemşerilerimizden de bu konuda yardım bekliyoruz.

 

Ahmet BAĞLITAŞ

Elazığ Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.