ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın Yıl Sonu Mesajı

             Değerli Eğitim Yöneticilerimiz, Öğretmenlerimiz, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler, 

2014-2015 eğitim-öğretim yılının sonlarına geldiğimiz bu günde, her öğrencimizde, öğrencisi olan her evde; anne ve babalarda heyecanlı ve tatlı bir telaş olduğunu görebilmekteyiz.

 

İlimizde bir eğitim öğretim yılı boyunca üreten, emek veren ve çalışan örgün ve yaygın eğitimdeki 133.571 öğrencimiz ile 7.907 öğretmenimiz ve 474 okulumuz bugün itibari ile sorunsuz bir şekilde tatile girmiş, örgün öğretim kurumlarımızda eğitim gören 118.784 öğrencimiz karne sevinci yaşamıştır. 

Sevgili Öğrenciler; 

Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Başarılı olmak sadece karnenize yansıyan iyi notlarla anlamlandırılamaz. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. 

Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Aldığınız kötü notları değiştirmek, kendinizi geliştirmek ve eksikliklerinizi gidermek tamamen sizin elinizdedir ve bu tatil bunun için büyük bir fırsattır. 

Elbette tatiller dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. 

Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, değerlendirmenizi öneriyorum. 

Değerli Veliler; 

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu karnelerden ayrıca kendimize de bir çıkarmalıyız. Bu bilinçle çocuklarınızı karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalıyız. 

Sizler anne ve babalar olarak her şeyden önce çocuğunuzu tanımalı, ona güvenmeli ve onu sevmelisiniz. Karnedeki notların ona olan sevginizi belirleyen rakamlar olmadıklarını çocuğunuza hissettiriniz, onlara anlayışla yaklaşınız. 

Değerli Meslektaşlarım; 

Büyük, güçlü ve müreffeh, bilim ve teknoloji alanında ilerlemiş, dünyada sözü geçen bir Türkiye’nin ancak eğitim yoluyla elde edilecek kazanımların sonucunda başarılı olabileceği gerçeğini daima diri tutmalıyız. Biz eğitimciler gönlü vatan ve bayrak sevgisi ile dolu, çağdaş aynı zamanda değerlerine bağlı gençler yetiştirme arzumuzu asla kaybetmemeliyiz. 

Bugün sınıflarımızda sizlerin bilgi ve deneyimlerinizden yararlanmayı bekleyen öğrenciler,  ülkemizi ve geleceğimizi teslim edeceğimiz yarınların büyükleri olacaktır. 

Bugün sizin avuçlarınızda şekillenen, gelişen çocuklarımızın sahip olduğumuz en büyük cevherler olduğunu unutmayınız. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işlerseniz verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini göreceksiniz. 

Bilginin hızla çoğaldığı, yayıldığı ve tüketildiği yüzyılımızda bilgiye ulaşma ve bilgiyi değerlendirme büyük önem kazanmıştır. Günümüzde başarıyı yakalamanın sürekli kendini yenilemekten geçtiğini biliyorsunuz. O hâlde baş döndürücü bir hızla ilerleyen bilgi ve teknolojiyi yakalamak için gayret içinde olmalı; araştıran, sorgulayan ve doğru bilgiye nasıl ulaşacağını öğrenen çocuklar yetiştirmek için elimizden gelen çabayı sarfetmeliyiz. 

Sözlerime son verirken bu eğitim öğretim yılının sorunsuz bir şekilde sona ermesinde emeği bulunan tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci velilerimize ve bütün öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

Ayrıca hafta sonu Bursluluk Sınavı ve Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girecek olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.


Ahmet BAĞLITAŞ

Milli Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.