ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip milli mücadelenin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda görev üstlenen kahramanlarımızı saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir.

Türkiye, bağımsızlık mücadelesini en başından en sonuna kadar milletinin azim ve kararlılığı, sarsılmaz inancı ile kazanmıştır. Cumhuriyetimizin 99. yaşına erişmesinin kıvancını duyduğumuz bu kutlu günde, en kıymetli emanetimiz olan bu değerimizi gelecek nesillere aktarmanın, onlar eliyle ülkemizi daha güzel günlere eriştirmenin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz.

100'üncü yaşına yürüyen Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, içinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen bölgesinde ve dünyada hâkim kılacak adımları atarken, eğitimciler olarak gençlerimize çok daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle onları yarının güçlü Türkiye'sine hazırlıyoruz.

Sevgili Gençler;

Sizler, okuyarak, düşünerek, üreterek, değişime ayak uydurarak değil değişimin bizatihi öncüsü olarak anahtarını elinde tuttuğunuz güçlü Türkiye'nin kapılarını sonuna kadar aralayacaksınız. 

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilanının 99. yılında İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını, bu vatan uğruna canını feda etmiş her bir şehidimizi ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Mehmet YİĞİT

Elazığ İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.