ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü GÜRTÜRK´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Müdürü GÜRTÜRK´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

              Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

 Bundan 94 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesiyle Cumhuriyet ilan edilerek, milletimizin çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adım atılmıştır.

Bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gereken Cumhuriyet; eşitlik, özgürlük, adalet ve çağdaşlık ilkelerini kapsayan en önemli değerdir.

 Cumhuriyet; işgalin ve yıkılmışlığın ardından, yok edilmeye çalışılan Aziz Milletimizin geçmişinden aldığı güç ve inançla kazandığı bağımsızlık mücadelesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denilenleri başardığımızın en büyük ispatıdır. Cumhuriyet, Cumhurun yani vatandaşların eşit haklara ve kendi geleceğini belirleme hakkına sahip olmasını sağlamıştır. İlk günkü inanç ve ruhla Cumhuriyete sahip çıkan aziz milletimiz, elde ettiği kazanımları arttırarak ülkemizi daha da güçlü kılacaktır.

Cumhuriyetin ilanının 94. yılında ülkemiz geleceğe daha güvenle bakmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetin kurulmasında ve yaşatılmasında mücadele eden; gazi ve şehit olan bütün vatan evlatlarını saygı ve rahmetle anıyor; kıymetli Elazığ halkının Cumhuriyet Bayramı´nı en içten duygularımla kutluyorum.

 Feyzi GÜRTÜRK

Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.