ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Maden'de Gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Maden'de Gerçekleştirildi.

Pandemi süreci nedeniyle yapılan uzaktan eğitim çalışmalarını değerlendirmek, ilçelerimizde Okulum Temiz projesine katılımın değerlendirilmesi ile yapımı devam eden veya programa alınan okul binalarının iş ve işlemlerini görüşmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Maden ilçemizde Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün başkanlığında bir araya geldi.

10 ilçemizin ilçe müdürlerinin katıldığı toplantıya başkanlık eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, 2020 yılının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın hastalık nedeniyle sıkıntılı geçtiğini ifade ederek;

"Eğitim yöneticileri olarak yaşanan pandemi sürecinde çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlıklı eğitim ortamlarında olmaları için tüm tedbirleri hep beraber alarak yüz yüze eğitime devam ettik. Ancak artan vakalar karşısında Bilim Kurulu'nun da tavsiye kararı üzerine 1. Ara Tatil uzatılarak yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021 tarihine kadar ara verildi ve uzaktan eğitim çalışmalarının sürdürülmesi kararı alındı.

 Uzaktan eğitim sürecinin beraberinde bir takım zorluklar getirdiğini, hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz açısından sağlıklı bir eğitim ortamı için daha yoğun bir çalışmanın içerisine girmemiz gerektiğini biliyoruz.

Öncelikle Elazığ genelinde açtığımız 122 EBA Destek Noktası ile televizyona erişimi veya internet bağlantısı olmayan çocuklarımız için uygun eğitim ortamları hazırladık.

Bakanlığımızın desteği ile gönderilecek olan tabletler kısa s üre içerisinde öğrencilerimize ulaştırılacaktır.

Valiliğimizin koordinasyonu ve himayesinde Elazığ Belediyesi, kamu kuruluşları ve bazı STK'ların ihtiyacı olan öğrencilerimiz için tablet bağışları devam ediyor.

Bu süreci çocuklarımız için rahat kılmak gayesiyle eğitim yöneticileri olarak her türlü tedbiri almanızı, tüm okullarımızdaki bilgisayarları ve sınıflardaki akıllı tahtaları canlı ders uygulaması için çocuklarımızın hizmetine sunmanızı istiyorum.

Şu an Okulum Temiz projesi kapsamında 425 resmi okulumuzdan 365'i bağımsız denetçilerin denetimi sonucunda belge almaya hak kazanmış olup diğer okullarımızın değerlendirme süreci ise devam etmektedir.

Deprem nedeni ile hasar gören veya yıkılan okullarımızın yerine yenileri hızla yükseliyor. Hem hayırseverlerimizin katkısı hem de Bakanlığımızın ve Valiliğimizin desteği ile yıkılan okullarımızın yerine daha modern eğitim binalarımız inşallah kısa süre içerisinde öğrencilerimizin hizmetinde olacaktır. Bu kapsamda ilçelerimizdeki ihtiyaçlar da tespit edilerek yatırım programımız içerisine alınmıştır.

Ayrıca kırsalda görev yapan öğretmenlerimizin barınma ihtiyaçlarını çözmek için 4 ilçemizdeki 40 daireli öğretmen lojmanlarımızda hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Değerli ilçe müdürlerimizle bundan böyle her ay bir ilçemizde biraraya gelerek, hem yaptığımız çalışmaları değerlendirecek hem de ilçelerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmiş olacağız" dedi.

25-11-202025-11-202025-11-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.