ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Cemil Meriç Fen Lisesini Ziyaret Etti.

İlimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Cemil Meriç Fen Lisesini Ziyaret Etti.

 

          İlmiz Valisi Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Zekeriya Göker ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ile birlikte geldiği Cemil Meriç Lisesinde önce Okul Müdürü Erdal Aydın ve okul idarecilerinden okul hakkında bilgi aldı.

         Vali Zorluoğlu: Elazığ Eğitim Başarısında Türkiye Ortalamasının Üstünde

         Öğretmenler Odasında okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen ve ziyaret hakkında bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu, okulların en fazla önem verdikleri kurumlar olduğunu, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti. Vali ZORLUOĞLUkonuşmasında;

        “Cemil Meriç Fen Lisesi seçkin öğrencilerin, başarılı öğrencilerin geldiği başarılı bir okulumuzdur. İnşallah başarısı yürütülen çalışmalar ile daha da artacaktır. Bu yıl Cemil Meriç Fen Lisesi’nden daha yüksek bir başarı bekliyoruz. Bu seneden itibaren okullarımızın başarılarını ölçerek eksiklerimizin nerede olduğunu tespit etmeye ve gidermeye çalışacağız.  Elazığ’da hem TEOG sınavında hem de YGS ve LYS sınavlarında daha başarılı bir duruma gelmek istiyoruz. Kamuoyunda Elazığ’ın eğitimde geride olduğuna dair algı yaratılmaya çalışılıyor. Elazığ eğitim başarıları bakımından Türkiye ortalamalarının üstündedir. En son arkadaşlarımız TEOG sonuçları ile alakalı raporları getirdiler, orda da gördük ki biz Türkiye genelinde yapılan soru sayısında ortalamanın üzerinde bir yerdeyiz. Dolayısıyla TEOG sınavında başarılı bir netice almış durumdayız. Umarım önümüzde bulunan YGS ve LYS sınavında da Elazığ’daki liselerimiz ve Cemil Meriç Fen Lisemiz çok iyi neticeler alacaklardır. Bu başarıları artıracak tedbirleri almak için bizler Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekeni yapıyoruz ve yapacağız. Okul Müdürümüz bize okuluyla alakalı gereken bilgileri verdi, ben de okulu gerek fiziki olarak gerekse de eğitim kadrosu ve seçkin  öğrenci potansiyeli olarak beğendim.  Hepinize başarılar diliyorum”.

         Vali Zorluoğlu daha sonra okulun yemekhane bölümü ile kapalı spor salonunu gezerek okul idarecilerinden bilgi aldı.

 

11-02-201611-02-2016

11-02-201611-02-2016

11-02-201611-02-2016

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.