ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Elazığ Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti.

İlimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Elazığ Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret Etti.

 

Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU Merkez İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, İmam Hatip Lisesine gelişinde Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Okul Müdürü Ekrem ONHAN ve okul idarecileri tarafından karşılandı. 

Okul Müdürü Ekrem ONHAN’dan İmam Hatip Lisesinin tarihi, şu anki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali ZORLUOĞLU, okulun tarihçesini içeren fotoğraf albümü ve MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yeniden basımı gerçekleştirilen Karahisari Hattı Kuranı Kerim’i de inceledi. 

Okul hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ekrem ONHAN, 1953- 54 yılından beri eğitim öğretim veren bir okul olarak Vali ZORLUOĞLU’nun ziyaretlerinin kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Okulda halen 1260 öğrenci mevcudunun bulunduğunu bunun 120’sinin pansiyonda yatılı kaldığını belirten ONHAN, 200 kişilik yeni pansiyon binasının inşaatının devam ettiğini de sözlerine ekledi. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ise Vali ZORLUOĞLU’nun Elazığ’daki eğitim faaliyetleri ile yakın alakasının kendilerini mutlu ettiğini ve çalışmalarında şevk verdiğini ifade ederek, İmam Hatip Lisesinin Elazığ’daki okullar arasında özel bir yeri olduğunu söyledi. 

Her ortamda eğitimin önemine değindiklerini ve okullardaki kaliteyi yükseltmek için çaba harcadıklarını vurgulayan Vali ZORLUOĞLU ise şunları söyledi; 

 “Her zaman eğitime, okulların kalitelerinin artırılmasına önem verdiğimizi, ne kadar öncelik verdiğimizi defalarca ifade ettik. Sabahları okullarımızı ziyaret edip öğrencilerle, eğitimcilerle buluşmak bana ayrı bir heyecan, ayrı bir enerji veriyor. Elazığ İmam Hatip Lisesi sadece ilimizin değil ülkemizin de en eski İmam Hatip Liselerinden biridir. Bu yönüyle de bizim için özel bir öneme haizdir. Okulun resim albümü de gösteriyor ki bu kurum büyük fedakarlıklarla kurulmuş ve bu hale gelmiştir. 

Bugün memleketimizin bir çok yanında ülkemize başarılı hizmetler gerçekleştiren çok sayıda insan bu okuldan yetişmiştir. İnşallah yine memlekete hizmet yolunda çok başarılı isimler yetiştirmeye devam edecektir. Okulun çok önemli bir ihtiyacı olmadığını gördük. Okul Müdürümüz yeni pansiyon binasının da 2016- 2017 eğitim öğretim yılına yetişeceğini söylediler. Biz de bu konuyu yakından takip edeceğiz. Çocuklarımızın çok daha kaliteli bir ortamda kalmalarını, konaklamalarını sağlamış olacağız. Okulumuzun idarecilerine ve öğrencilerine üstün başarılar temenni ediyorum, YGS sınavında da bu okulun öğrencilerine de tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum. İmam Hatip Liselerinin yeniden 1980’li ve 1990’lı yıllardaki eski ihtişamlı günlerine dönmeleri için çalışacağımızı ifade ediyorum”.

 

 Vali ZORLUOĞLU daha sonra İmam Hatip Lisesinin Kütüphanesini gezdi ve Spor Salonunu gezerek spor yapan öğrencilerle sohbet etti.

07-03-201607-03-201607-03-201607-03-2016

 

07-03-201607-03-2016 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.