ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Koç İlkokulunda İncelemelerde Bulundu.

İlimiz Valisi Murat ZORLUOĞLU Koç İlkokulunda İncelemelerde Bulundu.

           Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU  Koç İlk Okulunu ziyaret ederek okulun faaliyetleri ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı ve Elazığ’da eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

          Vali ZORLUOĞLU Koç İlkokuluna gelişinde Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ve  Koç İlkokulu Müdürü Ferit Polat ile okul idarecileri tarafından karşılandı.

          Elazığ Valiliğinin katkıları ile yapılan Z Kütüphane ve diğer birimleri gezerek okul idarecilerinden bilgi alan Vali ZORLUOĞLU, kütüphanede ve serbest etkinlik sınıfında bulunan öğrencilerle sohbet etti.

          Serbest etkinlik sınıfında babası güneydoğuda devam eden operasyonlarda görev yapan bir polis çocuğuna moral desteği amacıyla gerçekleştirilen etkinliği de izleyen Vali Zorluoğlu, çocuklarla yakından ilgilendi.

          Okulun durumu hakkında bilgi aldıktan sonra bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Bugün ilimizin güzel okullarından bir tanesini gezdik. Koç İlkokulu farklı tasarımı ile ilimizin kaliteli okullarından bir tanesidir. Eğitim kalitesi açısından da oldukça iyi durumda olan okullarımızdan biridir. Bütün okullarımızda eğitim kalitesin yükseltmeye çalışıyoruz. Bu güzel okulumuzda ikili eğitim değil de tam gün eğitim olsa, eğitim kalitesini çok daha yükselten bir unsur olur. Bizim temel hedefimiz Elazığ’da 2023 yılına kadar bütün okullarda tam gün eğitime geçmektir. Tamgün eğitimin çok çeşitli avantajları bulunmaktadır, bu avantajları Elazığ’daki çocuklarımızın da yaşaması gerekmektedir. Koç İlkokulu sosyal etkinlikler için uygun mekânları olmasına rağmen tam gün eğitim yapmadığından yeterli zamanı bulup bu mekânlarda yeteri kadar sosyal etkinlikler gerçekleştirememektedir. Bu sebeple hedefimiz tamgün eğitimi Elazığ’da 2023 yılına kadar gerçekleştirmektir. Bugün gezdiğimiz bu okulumuzu çok beğendik, öğrencileri cıvıl cıvıl, okulun herhangi bir sorununun olmaması da bizleri memnun etti. Biz Valilik olarak okulun ıslak zeminleri ile serbest etkinlik odasının kurulmasına katkıda bulunduk. Okulumuza eğitim faaliyetlerinde başarılar diliyoruz”.

           Okul 4. Sınıf Öğrencisi Sedef Doğan da ziyaretten dolayı Vali Zorluoğlu’na teşekkür ederek, Z Kütüphanesinin kurulmasının kendilerini çok memnun ettiğini kaydetti. 

25-02-201625-02-2016

25-02-201625-02-2016

25-02-201625-02-2016

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.