ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU Kaya Karakaya Fen Lisesinde İncelemelerde Bulundu.

İlimiz Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU Kaya Karakaya Fen Lisesinde İncelemelerde Bulundu.

 

 

             Eğitim öğretimde Elazığ’ın daha iyi noktalara taşınması hedefiyle çalışma ve ziyaretlerini sürdüren Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU bugün de Kaya Karakaya Fen Lisesini ziyaret ederek okulun eğitim durumu ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı.

            Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, Vali Yardımcısı Zekeriya GÖKER ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ile birlikte geldiği Kaya Karakaya Lisesinde önce Okul Müdürü Mehtap ERSOY’dan ve okul idarecilerinden Kaya Karakaya Fen Lisesinin durumu hakkında bilgi aldı, öğretmenlerle sohbet etti.

           Hedefimiz Elazığ’da Eğitimi Daha İyi Noktalara Taşımak;

           Ziyaret hakkında bir değerlendirme yapan Vali ZORLUOĞLU, okullara olan ziyaretlerinin devam edeceğini ve eğitim kurumlarının çalışmalarını ve sorunlarını yerinde görerek çözüm bulmayı amaçladıklarını kaydetti.

           Vali ZORLUOĞLU konuşmasında;

 “Eğitim kurumlarımıza ziyaretler kapsamında bugün de Kaya Karakaya Fen Lisesi’ni ziyaret ettik. Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürümüz bize Elazığ’ın ilk fen lisesi olan bu okulumuz hakkında bilgi verdiler. Biz de daha sonra okulun birimlerini gezerek yakından gördük. Elazığ’daki okullarımıza olan ziyaretlerimiz bundan sonra da devam edecektir. Her zaman ifade ettiğim gibi günlük mesaimizin önemli bir kısmını Milli Eğitimle ilgili meselelere ayırmış durumdayız.

Eğitimde Elazığ’ın gelmesi gereken noktalara dair önemli hedefler koymuş durumdayız. Bunlar Elazığ’ın TEOG ve LYS sonuçlarına göre mevcut sıralamadaki yerini ilk 20 içerisine yükseltmek, 2023 hedefi olarak da il genelinde tam gün eğitime geçebilmektir. Bunun için çalışmalarımız, gezilerimiz ve gayretlerimiz devam edecektir.

Bir ülkenin, bir şehrin kalkınması için önemli dinamiklere ihtiyacı vardır. Elazığ’ın en önemli dinamiğinin de daha kaliteli imkânlarla donatılmış eğitim kurumlarında eğitim gören eğitimli nesiller olması gerektiğine, asıl zenginliğin de bu olduğuna inanmaktayız. Bu sebeple eğitimle alakalı gayretlerimiz artarak devam edecektir.

Kaya Karakaya Fen Lisesi gerek fiziki olarak gerekse de eğitim kadrosu ve seçkin öğrenci potansiyeli ile ilimizin en önemli eğitim kurumlarından bir tanesidir. Kendilerine misafirperverlikleri için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Vali ZORLUOĞLU daha sonra okulun yemekhane bölümü, erkek öğrenci pansiyonu ile kapalı spor salonunu gezerek okul idarecilerinden bilgi aldı. Son olarak da okulun ihtiyacı olan çevre düzenlemesi konusunda valilik olarak katkıda bulanacaklarını kaydetti.

11-02-201611-02-201611-02-201611-02-201611-02-2016

11-02-2016

 

 

 

 

 11-02-2016

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.