ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizdeki eTwinning Çalışmaları Devam Ediyor.

İlimizdeki eTwinning Çalışmaları Devam Ediyor.

Bilgi ve iletişim teknolojileri aracılığı ile okulların ve öğrencilerin birbirlerini tanımalarını, öğrenciler arasında bilgi alışverişi yapılmasını sağlayan eTwinning uygulaması Bakanlığımızın yürütmüş olduğu çalışmalar doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başladı. 

Türkiye’nin 2009 yılında dahil olduğu proje kapsamında portala üye olan okul ve öğrenci sayısında da artış yaşanmaya başladı. 

Avrupa Birliğine bağlı üye ülkelerden 2 ya da daha fazla okulun internet aracılığıyla ortaklaşa proje geliştirmesini ve yürütmesini sağlayan işbirlikçi bir çalışma platformu olan eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırmasının yanında, Avrupa okulları arasındaki işbirliğini geliştirerek öğrencilerin birbirlerini tanımaları ve öğretmenlerin Avrupa’daki öğretmen topluluklarının bir parçası olmaları için fırsat doğurmuştur. 

İlimizde  eTwinning faaliyetlerini tanıtmak ve yaygınlaştırmak, kayıtlı olan okul ve öğretmen sayısını artırmak amacıyla Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından çalışma toplantıları yapılmaya devam ediyor. 

Kasım ayı içerisinde, Elazığ Öğretmenevi’nde Strateji Geliştirme Şube Müdürü İlhan Makinist ve eTwinning İl Koordinatörü Ceyda Akıllı tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarında okul yöneticilerine platformun önemi anlatılmış ve tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamda okul ziyaretleri ve öğretmen görüşmeleri devam etmiştir.

17-12-201517-12-2015

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.