ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda Gerçekleştirildi

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda Gerçekleştirildi

 

Vali Yardımcısı Mustafa TEMİZ, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, İl Protokolü, eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerin de katıldığı 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı açılış programı ve İlköğretim Haftası Kutlama etkinliği programı Şehit Musa Yılmaz İlkokulunda gerçekleştirildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşması okul müdürü Mustafa DEMİRBAĞ tarafından gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK programda öğretmen ve öğrencilere yaptığı hitabında; 

“Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. 

Eğitim; bir ülkede en hayati sistem, muasır medeniyet yolunu inşa eden, toplumun harcını karan en önemli unsurdur. Bu sebeple ülkemizin gelişmesi, kültür mirasını koruyup yükselterek istikbale taşıması eğitimdeki başarımızla doğru orantılıdır. Doğru, erdemli ve ahlaklı insan yetiştirmek, eğitimin en temel sorumluluğudur. 

Okuyan, okuduğunu yorumlayan, akleden, sorgulayan, etrafında olup bitenleri akıl süzgecinden geçirebilen, milli ve manevi değerlere bağlı vicdanlı çocuklar yetiştirmek de eğitimin amaçlarından ve biz öğretmenlerin de görevlerindendir. 

Bizler okumak için hiç kimsenin sahip olmadığı büyük bir motivasyona sahibiz. Yüce dinimiz İslam’ın ilk emri “Oku” olmuş, devamında okumanın ve eğitimin önemine defalarca vurgu yapılarak “Sakın cahillerden Olma”, “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” denilerek bilginin ve okumanın önemine defalarca değinilmiştir. 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım; 

Geçmiş  yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız yüreği insan sevgisi ile dolu, milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı insan, iyi insan, iyi vatandaş olarak yetiştirmektir. 

Değerli Veliler; 

Ailelerin, toplumların, ülkelerin, cemiyet ve milletlerin geleceği, yetiştirecekleri yetenekli ve sorumluluk sahibi gençlerin varlığına bağlıdır. Zamanın nesnesi değil, öznesi olan bir gençlik, geleceği inşa edebilir. Hayâ ve edebi kuşanmış, farklı bakabilen, sorgulayan, analiz eden, ufku yaşadığı coğrafyanın dışına taşan bir gençlik, toplumun öncüsü olabilir. Geleceğe yürümek, ancak yetişkinlerin tecrübesi ile gençlerin heyecan ve aksiyonunun buluşturulmasıyla mümkündür. Sizlerden isteğimiz tecrübelerinizi çocuklarımıza aktarmanız, eğitim hayatları boyunca onların yanında olmanızdır.

Sevgili Öğrenciler; 

Sizler geleceğimizin teminatı olan en değerli varlıklarımızsınız. Ülkemizi yarınlara taşıyacak, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye’nin temel taşlarını atacak olan sevgili yavrularımızsınız. Şunu unutmayın ki, sizler bu ülkenin mirasçıları değil asıl sahiplerisiniz.  

Sizleri yarınlara hazırlamak, çağın gerektirdiği bilgi donanımı ile donatıp geleceğe güvenle bakmanızı sağlamak biz eğitimcilerin asli görevidir.  

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan Okuma-Yazma Kurslarına katılan ve belge alan kursiyerler adına yapılan konuşmanın ardından belge alanlara Vali Yardımcısı Mustafa TEMİZ tarafından belgeleri verildi. 

Program birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilere son sınıf öğrencilerinin çiçek takdiminin ardından, folklör ve mehteran konseri ile son buldu.


20-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.