ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlamaları Devam Ediyor.

İlköğretim Haftası Kutlamaları  Devam Ediyor.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı ve İlköğretim Haftası Kutlamaları bugün Gümüşkavak İlkokulunda düzenlenen bir programla devam etti. 

Vali Vekili Üzeyir YILMAZ, Milli  Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Feyzullah ÇİFTÇİ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenci ve velilerin katıldığı kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 

Programın ilk konuşmasını yapan okul müdürü Hasan ÇETİNKAYA Okulu hakkında genel bilgiler verdikten sonra İl Milli eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ programın açılış konuşmasını yaptı. 

Müdür BAĞLITAŞ konuşmasında; 

“Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum.

 

Elazığ olarak 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılına 495 okul ve kurumda, 134.000 öğrenci, 8.000 öğretmen ve 2.100 personel  ile başlıyoruz.  Bu yıl TEOG sınavına giren 9.667 öğrencimiz sorunsuz bir şekilde bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmiş, alınan tedbirler sayesinde bu yıl hiçbir öğrencimiz olumsuz bir durumla karşılaşmamıştır.

 

Eğitim yöneticilerimiz yaz tatili boyunca da çalışmalarını aralıksız sürdürmüş ve okullarımızı öğrencilerimize hazır hale getirmişlerdir. 

 

Sevgili Öğrenciler; 

 

Sizler geleceğimizin teminatı olan en değerli varlıklarımızsınız. Ülkemizi yarınlara taşıyacak, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye’nin temel taşlarını atacak olan sevgili yavrularımızsınız. Şunu unutmayın ki, sizler bu ülkenin mirasçıları değil asıl sahiplerisiniz. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 

 

İl Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Feyzullah ÇİFTÇİ yaptığı konuşmada Öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek; 

Bugün hiç kimse öğrencilik yaptığı yıllarda görev yapan Milli Eğitim Bakanının adını hatırlamaz ancak herkes ilkokul öğretmeninin adını hafızasının bir kenarına mutlaka kazımıştır. Öğretmenlik tüm mesleklerden farklı, değerli ve kutsal bir meslektir. 

Tüm öğretmenlerimizin bu farklılığın bilinci içerisinde olduklarını biliyoruz. Öğretmen ve eğitim yöneticilerimizin, okul müdürlerimizin özverili çalışmalarına şahitlik etmekten de ayrı br mutluluk duyuyorum. 

Bu nedenle başta eğitime verdiği büyük destekten dolayı Elazığ Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU’na, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet BAĞLITAŞ’a ve tüm eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Programın son konuşmasını yapan Vali Vekili Üzeyir YILMAZ; 

            “ Öğretmenlik mesleği bildiğimiz normal alelade bir meslek, bir memuriyet değildir. Öğretmen haricinde kendi okulunu veya çalıştığı iş yerini boyayan bir memur göremezsiniz. Öğretmen haricinde soba yakan, kendi cebinden öğrencisine test kitabı alan veya okulun fotokop ihtiyacını sağlayan bir meslek gurubu da göremezsiniz. 

Biz tüm öğretmenlerimizin yaptıkları işin bilincinde olduklarını çok iyi biliyor ve bunu takdir ediyoruz. 

Değerli öğretmenlerimiz; 

Çocuklarımızın beyinlerini hamur gibi yoğurarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlayan, bilgi ve donanıma kavuşturan siz değerli öğretmenlerimizi de kutluyor, yeni eğitim öğretim yılının başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak, okuma yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlerimize belgeleri verildi. 

Program okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine dördüncü sınıf öğrencileri tarafından hoş geldin çiçekleri verilmesi ile son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.