ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Platformu tarafından düzenlenen “Gençlik ve Gelecek” Konulu Konferans Gerçekleştirildi.

İmam Hatip Okulları Platformu tarafından düzenlenen “Gençlik ve Gelecek” Konulu Konferans Gerçekleştirildi.

 

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen ve Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan´ın günümüz gençliğinin hayata bakış açısını İslami bir perspektiften değerlendirdiği konferansa,İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya,  Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; 

-Ailelerin, toplumların, ülkelerin ve milletlerin geleceği, yetiştirecekleri yetenekli ve sorumluluk sahibi gençlerin varlığına bağlıdır. 

Gençlik bir dönem değil, bir ruhtur. Gençlik bir hazinedir ve geleceğimizin mimarıdır. Gençliğin inşası, geleceğin inşasıdır. Gençliğe sahip çıkmamak, manevi bir soykırımdır. Gençlik, karşımıza aldığımız bir sorunun adı değil, yanımızda hissettiğimiz bir gücün adıdır. 

Ailelerin, toplumların, ülkelerin, cemiyet ve milletlerin geleceği, yetiştirecekleri yetenekli ve sorumluluk sahibi gençlerin varlığına bağlıdır. Zamanın nesnesi değil, öznesi olan bir gençlik, geleceği inşa edebilir. Hayâ ve edebi kuşanmış, farklı bakabilen, sorgulayan, analiz eden, ufku yaşadığı coğrafyanın dışına taşan bir gençlik, toplumun öncüsü olabilir. Geleceğe yürümek, ancak yetişkinlerin tecrübesi ile gençlerin heyecan ve aksiyonunun buluşturulmasıyla mümkündür. 

Bu önemli konferansta bizlerle birlikte olan değerli Araştırmacı Yazar Ramazan KAYAN beye ve konferansa vesile olan İmam Hatip Okulları Platformuna teşekkür ediyor, konferansın burada bulunan gençlerimizin ruh dünyalarının inşasında olumlu katkılar sunmasını diliyorum” dedi. 

Gençlik Bir Aksiyondur Doğru Yönlendirin 

Kendine has üslubuyla gerçekleştirdiği konferansta sene-i devriyesi olması hasebiyle 31 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleşen Mavi Marmara olaylarına değinen Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan, gençliğin önemine anlatırken Akdeniz´den Gazze´ye insani yardım götürmek uğruna yola çıkan gemide şehit olan Furkan Doğan´a özellikle değindi. 

Gençliğin bir aksiyon olduğunu ve gençlerin sahip oldukları heyecanı, azmi doğru hedeflere yönlendirmeleri gerektiğini belirten Kayan, Mavi Marmara şehitlerinin en genci olan Furkan Doğan´ın Müslüman gençlerin sahip olduğu ruhu çok iyi yansıttığına ve çok genç yaşta olmasına rağmen kendisine böylesi kutsal bir görev benimsemesinin doğru okunması gerektiğine dikkat çekti.


31-05-201731-05-201731-05-201731-05-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.