ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Platformu Mart Ayı İstişare Toplantısı Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Harput’ta gerçekleştirildi.

İmam Hatip Platformu Mart Ayı İstişare Toplantısı Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Harput’ta gerçekleştirildi.

İmam Hatip Platformu Mart Ayı İstişare Toplantısı Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Harput’ta gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Mustafa Akış, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İmam Hatip Platformu Başkanı ile platform üyesi kuruluşların temsilcileri katıldı.
Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan Vali Murat Zorluoğlu, toplantıda İmam Hatip Platformunun çalışmalarının ele alınacağını, bu yıl ve önümüzdeki eğitim yılı için yapılması gerekenlerin değerlendirileceğini söyledi.
Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Halil Şerbet ise konuşmasında okulun faaliyetleri hakkında bilgi vererek, okullarının bir yıl gibi kısa bir sürede “Şehrin zirvesinden, eğitimin zirvesine” sloganıyla hareket ederek çok önemli bir noktaya geldiğini söyledi.
İmam Hatip Platformu Başkanı Turgut Tunç ise değerlendirmesinde İmam Hatip Platformu Mart ayı istişare toplantısında yer alan konular hakkında bilgi verdi. Tunç, platform olarak temel amaçlarının sivil toplum örgütlerinin eğitim faaliyetlerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.
İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ise konuşmasında İl Müftülüğü olarak uygulamaya başlayacakları “Okul - Cami İşbirliği Projesi” hakkında bilgi vererek, proje ile eğitim kurumlarıyla camiler arasında işbirliği yapmayı, din görevlilerin eğitim faaliyetlerine katkı sağlamasını, çocukları camilere alıştırmayı ve sevdirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Mustafa Akış ise değerlendirmesinde İmam Hatiplerin yeni nesillerin en doğru biçimde dini bilgilerle donatılması FETÖ gibi terör ve bölücü faaliyetlerden arınmış şekilde yetiştirilmesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da konuşmasında İmam Hatip Liselerinin önemine değinerek, İslam’ın en doğru biçimde yaşamak ve öğretmek konusunda imam hatiplerin önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Programda daha sonra platformda yer alan kuruluşların temsilcileri söz alarak yaptıkları çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdiler.  

Vali Zorluoğlu: İmam Hatiplerde Gerçek Manada Vatanperver İnsanlar Yetişiyor


Vali Zorluoğlu ise programın sonunda yaptığı değerlendirmede şunları söyledi, “Bugün toplantımızı gerçekleştirdiğimiz Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden Elazığlı Polis Memuru Eyüp Oğuz’un adını taşımaktadır. Şehidimizin ailesi, annesi ve babası Elazığ’da ikamet etmektedir.   

İmam Hatip Okullarının önemi 15 Temmuz’da bir kez daha ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz darbesini gerçekleştiren FETÖ mensupları İmam Hatip Okullarını ve mensupları hiç sevmediler. Bu durumu ben kendi hayatımdan ve öğrenciliğimden de bilmekteyim. Bunun sebebi açık, bu okullarda gerçek İslami bilgilerle yetişen gençler yetiştirilmektedir. Bu okullardan mezun olanlar gayri milli, milletine ve insanına hasmane tavır takınan örgütlere yanaşmamaktadırlar. Bu okullardan mezun olan çocuklarımız milletimizin bizatihi kendisidir. İmam Hatipler ve diğer okullarımızda gerçek manada vatanperver insanlar yetiştirmeye çalışmaktayız. Bu bakımdan toplantının bu okulda yapılması ayrı bir öneme haizdir.
İmam Hatipler İslami anlayışa göre çocuklarımızın yetiştiği okullardır. Bu okullarda çocuklar bir taraftan İslami bilgilerle donatmaya çalışırken bir yandan da dünyevi bilgilerle, fen ve sosyal bilimlerle en üst düzeyde yetiştirilmeye çalışılmaktadır.
Memnuniyetle görmekteyiz ki bu okulumuz da yeni bir okul olmasına rağmen özverili çalışmalarıyla kısa zamanda büyük mesafe kat etmiştir. Bütün İmam Hatip Okullarını fiziki ve diğer bakımlardan çok daha kaliteli hale getireceğiz hem de bu okulların ilimizde ve ülkemizde yapılan sınavlarda çok iyi başarılar alan okullar olmasını sağlayacağız. Amacımız İmam Hatiplerin hem niteliği hem de niceliği artırmaktır” dedi.  

Toplantının ardından Şehit Eyüp Oğuz Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde yapımı tamamlanan bilgisayar destekli Kuran-ı Kerim Sınıfının açılışı Vali Zorluoğlu ve diğer katılımcılar tarafından gerçekleştirildi.

 

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.